Політика

​Компанія Олега Грамотенка будує нову сонячну електростанцію на Житомирщині

19 липня 2019, 13:17

Звичайна людина, мабуть, не одразу зрозуміє, що відбувається на цьому будівельному майданчику у Любарському районі Житомирської області. Якісь дивні машини дзвінко забивають у землю металеві конструкції. Ці конструкції утворюють стрункі ряди – і їх тут буде до 20 тисяч. Для чого? І що це дасть людям?

Коментує Руслан Ярошевський, технічний директор компанії «Tesla Energo»: «Ми будуємо нову сонячну електростанцію на одномостних трекерах. Зараз на майданчику відбувається розбивка і забивання свай. Кожна свая це опора для системи кріплення трекера. Довжина «столів» буде від 28 до 85 метрів…»

На будівельному майданчику приземляється вертоліт. Серед пасажирів – генеральний директор «Tesla Energo» Олег Грамотенко. За кермом гелікоптера – Леонід Кріґер, діловий партнер та приятель Олега.

О. Грамотенко прилетів подивитися, як іде робота. Цікавиться кожною дрібницею. На майданчику, до речі, працюють не лише українці. Тут можна зустріти громадян Польщі, Литви і навіть Італії. Всі об’єднані спільною справою.

Що таке сонячна електростанція? Це нові робочі місця. Це екологічно чиста енергія, яка не дає шкідливих викидів в атмосферу. Болохівський солар-парк – так називається нова станція – видаватиме у мережу 28 мегават-годин. А загальна технічна потужність – 33,4 мегават-годин.

О. Грамотенка часто називають «житомирським Ілоном Маском». Деякі люди, які знать Олега особисто, жартома кличуть його «Дон Кіхотом». Мовляв, він так само фанатично відданий своїй ідеї – і так само наполегливо йде до мети.

Але є одна суттєва відмінність. Дон Кіхот затято боровся проти вітряків. А Олег Грамотенко навпаки – бореться за вітряки і за сонячні панелі, за розвиток «зеленої» енергетики у Житомирі та області.

Компанія «Tesla Energo» успішно рухається вперед. Вже працюють дві сонячні електростанції – Ганська СЕС та Іршанська СЕС. На ваших очах будується ще більш потужний Болохівський солар-парк. На черзі інші подібні проекти, які будуть здійснені за рахунок інвестиційних коштів західних партнерів. І все це – у Житомирській області.

Олег Грамотенко активно працює сам – і радить поспішати іншим учасникам ринку, які цікавляться «зеленою» енергетикою. Чому? Відповідь дуже проста. Україна, підписавши угоду про асоціацію з ЄС, взяла на себе певні зобов’язання. Зокрема, вже 2030 року не менше 25% електроенергії Україна має виробляти за рахунок сонця, вітру та інших екологічно чистих джерел. Встигнемо?..

Facebook: Олег Грамотенко

Веду прямі ефіри у Facebook кожної неділі о 17:00 год.

Спілкуйтесь зі мною особисто!

Пресслужба кандидата у народні депутати України Олега Грамотенка

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Грамотенко  
Матеріали по темі