Місто

Житомирському перинатальному центру передали гуманітарної допомоги від США на 2 млн грн

25 липня 2019, 15:52

Сотні комплектів постільної білизни, кілька десятків ліжок для реанімації, оглядових крісел, морозильних камер, стерилізаторів та кухонних плит передали 25 липня Житомирському обласному перинатальному центру як «гуманітарку» від Міністерства оборони США.

Аби провести офіційну процедуру передачі, до Житомира приїхав представник посольства США в Україні.


«Кожного року ми маємо декілька гуманітарних проектів по всій території України, які фінансуються Міністерством оборони США. Ми співпрацюємо з Агенцію міжнародного розвитку США, іноді з Корпусом миру та неурядовими організаціями, які звертаються до нас з проханням про допомогу. Ми обрали цей центр, тому що дана установа є нашим партнером з давніх часів. У 2008 році ми профінансували проект відновлення фасаду та приймального приміщення. У 2012 році були передані машини швидкої допомоги, і зараз у нас також була можливість завести гуманітарну допомогу», - розповідає начальник відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні Роберт Пітерс.

Серед найцінніших надходжень - електричний генератор на 100 кіловат, який зможе забезпечити роботу усього центру при відключенні електроенергії.

«Це не медицина, але медицина без цього в моменти форс-мажорні працювати не зможе. До цього у нас були маленькі пересувні батареї, які забезпечували роботу наших реанімацій на 20-30 хвилин», - каже головний лікар ОКУ «Житомирський обласний перинатальний центр» Юрій Вайсберг.

Також журналістам демонструють нові сушильні та пральні машині. Для них планують облаштувати додаткову пральну кімнату.

Головний лікар установи пояснює, що держава та область виділяє кошти на першочергове обладнання для медичних закладів, а, наприклад, на побутові прилади найчастіше гроші не передбачені. Саме тому подібна допомога дуже цінна для медзакладу.

«Коли ми отримуємо гроші з бюджету, то вони покривають нам найнеобхідніше - медикаменти, необхідне обладнання, речі, які потрібні для ургентної допомоги, тобто, все першочергове. А сьогодні нам передали допомогу, серед яких одна половина медицина, інша - побутова. Вона потрібна, щоб функціонував заклад. Цього обладнання вистачить для того, щоб всі наші пацієнти спали на новеньких подушечках, змінити всю постіль, рушники, нові плити та посуд. Загальна вартість гуманітарної допомоги - більше 2 млн гривень», - говорить Юрій Вайсберг.

Наостанок дві сторони підписали документи про передачу і подякували один одному за співпрацю.

Нагадаємо, у березні в Житомирському перинатальному центрі народилася перша у 2019 році трійня.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році в Житомирському перинатальному центрі відкрили реконструйоване пологове відділення. Головний лікар провів екскурсію новими пологовими залами та продемонстрував сучасне обладнання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перинатальний центр гуманітарна допомога  
Матеріали по темі