Економіка

Директор КП «Житомирводоканал» прокоментував інформацію щодо погодинної подачі води через подорожчання електроенергії

6 серпня 2019, 09:48

З 1 липня повноцінно запрацювала нова модель ринку електроенергії, в результаті чого відбулось подорожчання електроенергії для підприємств на 25%. Ця ситуація стала критичною для галузей водопостачання та теплопостачання.

Проблемні питання обговорили на прес-конференції «Безперебійне водопостачання в Україні відміняється, або хто і навіщо доводить водоканали до банкрутства», яка відбулась 5 серпня в інформаційному агентстві «Укрінформ» - інформує сайт Асоціації водоканалів України.

«Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, регулює діяльність 100 водоканалів України. Але збільшивши тариф на електроенергію, регулятор не підняв тарифи на водопостачання та водовідведення. Через це тільки за липень водоканали понесли збитки у розмірі близько 200 млн гривень», - йдеться у повідомленні.

Основна причина подорожчання – встановлення нового тарифу на передачу електроенергії, який було збільшено з 6 до 37 копійок за кВт, тобто майже на 600%.

«В діях Національної комісії вбачаються ознаки статті 219 кримінального кодексу України – зумисне доведення до банкрутства великої групи комунальних підприємств. Через несвоєчасне регулювання вартості комунальних послуг і постійне підняття вартості електроенергії сьогодні 100% водоканалів несуть шалені збитки. За це хтось має понести відповідальність», – наголосила віцепрезидент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Водоканали та теплопостачальні підприємства не знаходяться у державній власності, а належать містам. Щоб не допустити припинення роботи водоканалів, міська влада дотує підприємства з місцевих бюджетів. Але робити це постійно просто неможливо. До того ж, нові правила передбачають, що усі підприємства мають надавати передплату за електроенергію.В липні водоканали ще змогли назбирати кошти для авансових платежів, але коштів на передоплату у серпні підприємства вже не мають.

«Ми хочемо попередити: з 20 серпня деякі міста вимушені будуть перейти на почасову подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ж ситуація не буде вирішена шляхом законодавчого корегування, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України», – відзначила Ольга Бабій.

Якщо питання не буде вирішено комплексно до жовтня, відключення водоканалів від електрики призведе також до неможливості здійснювати теплопостачання в населених пунктах країни.

Асоціація «Укрводоканалекологія» вбачає 2 можливі шляхи вирішення проблеми: збільшити тарифи на водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання на 20%; дозволити водоканалам та теплопостачальним підприємствам купувати електроенергію за ціною 1,68 грн.

«Асоціація «Укрводоканалекологія»звернулася до прокуратури, Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Адміністрації Президента і Кабінету Міністрів з проханням терміново втрутитись в цю ситуацію», - йдеться у повідомленні.

Цю інформацію ввечері 5 серпня прокоментував директор комунального підприємства «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

«Для мене особисто, нова модель ринку електричної енергії – велика афера! Відверто кажучи, це й на ринок не дуже схоже. Більш на гру, в бік однієї великої енергетичної компанії. Наслідки будуть наступні: збільшення вартості промвиробництва та вищі ціни товарів в магазинах, збільшення тарифів на комунальні послуги, транспорт та інше, зниження конкурентоспроможності українських товарів на зовнішніх ринках, вимивання грошей з місцевих бюджетів для погашення різниці в тарифах (менше нових шкіл, доріг, скверів і т.д.) та багато інших «приємних» речей», - написав Нікітін.

Він також наголосив на ризику обмеження або припинення водопостачання в містах напередодні опалювального сезону.

Як повідомляв Житомир.info, з середини жовтня 2019 року «Житомирводоканал» хоче збільшити тариф на водопостачання та водовідведення на 38%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода тариф водоканал Нікітін  
Матеріали по темі