Місто

У муніципальній інспекції Житомира розповіли про виписані штрафи та боротьбу зі стихійною торгівлею

3 вересня 2019, 16:15

За 8 місяців роботи 2019 року муніципальна інспекція Житомирської міської ради склала 961 адміністративний протокол. По протоколах, складених інспекцією за 7 місяців роботи, було сплачено штрафів на суму 243 023 грн.

Журналістам Житомир.info муніципали роз'яснили, у чому полягає робота інспекції.

В інспекції розповіли, що умовно поділили місто на одинадцять секторів, де щодня працює 12 спеціалістів. Загалом у штаті налічується 19 працівників.

«Напрямки нашої роботи: незаконне розміщення засобів зовнішньої реклами, несанкціонована торгівля, незаконне розміщення літніх майданчиків, холодильників, тимчасові споруди (кіоски, МАФи, гаражі). По МАФах у нас з початку року складено 80 протоколів. Також дивимося за прибиранням прилеглої території, адже за кожною юридичною та фізичною особами згідно типових правил закріплена прилегла територія»,- пояснює начальник муніципальної інспекції Житомирської міської ради Віктор Грибук.


За словами начальника муніципальної інспекції Віктора Грибука, у серпні поточного року інспекцією в ході дільничного відпрацювання міста було виявлено ряд порушень, на які було складено 79 протоколів, з яких 46 через несанкціоновану торгівлю.

«З початку року у нас було складено 961 протокол на різні порушення у сфері благоустрою. Також було складено 648 приписів на усунення порушень»,- говорить начальник муніципальної інспекції.

Також в інспекції пояснили, що не варто плутати їх повноваження з патрульною поліцією.

«Зараз паркуванням займається патрульна поліція. Вийшов закон «Про паркування транспортних засобів». Там чітко прописано, що паркуванням у недозволених місцях займається інспектор з паркування. У муніципальній інспекції таких інспекторів немає. Якщо буде введена така посада, звісно ми будемо вживати заходи»,- зазначив Віктор Грибук.

Як зазвичай проходить робочий день, розповів спеціаліст муніципальної інспекції Андрій Гузовський. Спеціалісти обходять певну ділянку, якщо бачать порушення благоустрою - складають протокол. Влітку переважно займаються перешкоджанням стихійній торгівлі. За словами Андрія Гузовського, попередженнями та протоколами цю проблему вирішити не вдається.

«Зранку ми відпрацювали Залізничний вокзал і вже з 8 години ранку працюємо на Хлібному ринку в районі вулиці Хлібна та вулиці Небесної сотні. Робота полягає у тому, щоб прибрати, або унеможливити стихійну торгівлю. Ми спочатку спілкуємося з людьми, просимо зайти у ринок, якщо це неможливо складаємо протокол. Ці протоколи йдуть до суду. Там дивляться, що це бабуся 70-80 років та пишуть «Незначне порушення» і закривають протокол, цим самим нівелюють нашу роботу. Ось стоїть Наталія Леонідівна, вона постійно тут стоїть, ми складаємо протоколи, але результат роботи на нуль зводиться»,- говорить спеціаліст першої категорії муніципальної інспекції Андрій Гузовський.

Чи правильно вчиняють спеціалісти інспекції, перешкоджаючи торгівлі продуктами сільського господарства, самі ж продавчині коментувати відмовилися.

Нагадаємо, 20 березня 2018 року у дворі Житомирської міської ради презентували нову форму муніципальної інспекції.

Як повідомляв Житомир.info, муніципальна інспекція за 5 місяців 2019 року наклала штрафів на 100 тис. грн більше, ніж за 7 місяців минулого року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: муніципальна інспекція штраф стихійна торгівля парковка  
Матеріали по темі