Місто

Скільки коштують овочі на житомирському Житньому ринку в розпал сезону консервації

6 вересня 2019, 15:01

В Україні розпочався сезон консервації. Журналісти Житомир.info вирішили поцікавитися, скільки на Житньому ринку коштують літні овочі.

Люди традиційно запасаются на зиму помідорами, огірками, перцем, баклажанами та іншими овочами. Найдорожчий сорт помідорів на ринку – «мікадо», коштують томати цього сорту 28 грн, найдешевший ‎– «сливка» – 11 грн. Найдешевший перець коштує 12 грн за кіло, найдорожчий – 29 грн. За кілограм баклажанів просять від 10 до 14 грн. Загалом ціна за овочі залежить від розмірів та зрілості.


«Помідори по 11 грн, огірки 18, перець є по 15, 18, 20 грн – різна ціна»‎, – говорить продавчиня Ірина

«Помідори є за 20 грн. Найдешевші по 15 грн, їх можна закривати на зиму. Минулого року продавав дешевше – за 10,8 та 7 грн»‎, – каже продавець Станіслав.

За словами продавчинь, ціни вищі, ніж минулого року, проте охочих придбати овочів для консервації менше не стало.

«У цьому році кращий урожай. Купують добре. Ціна дорожча, ніж минулого року, приблизно на 5 грн»‎, – розповідає Олена.

«Трохи дорожче, але врожай гарний, люди купують, гарну консервацію роблять. Перець повинен мати тверді стінки та бути свіжим, баклажан потрібно обрати темний. Менші баклажани по 11 грн, більші – по 13 , перець є по 25, 27, 30 та по 14 грн. Якщо беруть оптом, то ціна нижча»‎, – каже продавчиня Ніна.

Покупці говорять: у 2019 році консервувати збираються менше, адже овочі коштують дорого.

«Дуже дорого. На теперішній час, для такого сезону, це вважається, що дуже дорого. У минулому році було дешевше. Законсервувати довелося менше, адже я пенсіонер за такі кошти багато не придбаєш»‎, – ділиться Любов.

«Ціни такі, що варто ходити й шукати, де дешевше»‎, – каже Олександра.

«Я нічого не купую, у мене все своє»‎, – говорить Марія.

Фоторепортаж з розмаїттям фруктів і ягід на Житньому ринку в Житомирі дивіться тут.

Нагадаємо,у липні 2019 року Житомир.info аналізував ціни на баштанні: у порівнянні з минулим роком, вони виросли на декілька гривень. Кілограм херсонської дині тоді коштував від 15 до 18 грн, а кавуна – від 8 до 10 грн.

У червні 2019 року Житомир.info подивився, як на оптовому ринку у Житомирі перевіряють овочі та фрукти на вміст нітратів.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: овочі Житній ринок консервація  
Матеріали по темі