Влада

Як депутати обговорювали роботу Служби автодоріг у Житомирській області і вимагали звільнення керівника

17 вересня 2019, 17:27

17 вересня на сесії Житомирської облради депутат Олександр Ніколайчук звернувся до своїх колег із пропозицією — направити до відповідних органів влади звернення із проханням звільнити начальника обласної Служби автомобільних доріг Геннадія Савченка.

Дану пропозицію депутати підтримали та включили її до звернення до Кабінету міністрів щодо виділення коштів на ремонт доріг загального користування. Перед голосування присутні також вислови власні думки стосовно звільнення Савченка, який, до речі, був відсутній на сесії через нараду в «Укравтодорі».


«Вирішувати долю чоловіка, якого не заслухали — це буде некоректно. На наступну сесію ми запросимо, якщо він доповість, то тоді так. Тому зараз це буде неправильно», – зауважив депутат Житомирської обласної ради Олександр Павлушенко.

Натомість голова облдержадміністрації Віталій Бунечко закликав депутатів підтримати звернення.

«Я також написав до Новака (ред. голова «Укравтодору») звернення про зміну Савченка, тому що такий негатив має Служба автомобільних доріг в Житомирській області. Сьогодні ніяк не можна було прийти на сесію обласною ради? «Зараз проходить в міністерстві Альони Бабак зустріч з підготовки по ЖКГ, я відпросився». Вважаю, що сесія облради є важливішою, а пан Савченко просто ігнорує всю Житомирщину, дороги області та саботує», – сказав голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

За пропозицію Олександра Ніколайчука проголосувало 53 депутати.

Після голосування один із депутатів звернув увагу на занепад діючих філій Служби автомобільних доріг у районах.

«До цього всього я би хотів звернутися до депутатів. Сьогодні штучно банкрутуються районні ДЕД. Їх залишилося 4-5. Сьогодні підприємство, яке має 5 тисяч уставного капіталу і дві іржаві лопати, виграє тендер по ремонту доріг у всій області, наймаючи підприємців, яке це все роблять. А районні організації з хорошим професійним колективом, технікою стоять без роботи. Хочу звернути увагу вашу на те, що треба знайти рішення цієї проблеми», – висловився депутат Житомирської обласної ради Сергій Ковердун.

На що голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма відповів: проблема є, однак вплинути на таку ситуацію депутати не можуть.

«Райавтодори, ДЕУ, ДЕД - це структурні підрозділи облавтодору. На сьогоднішній день вони підпорядковуються САДу. Ми з вами прийняли звернення до районів: або продайте, або передайте їх у комунальну власність. Але, на жаль, так вибудоване законодавство, що держава не хоче їх передавати. І сьогодні в облавтодорі, якщо я не помиляюсь, заборгованість 55 мільйонів гривень. Сьогодні вони майже в стадії банкрутства, але я можу помилятись. Я готовий підтримати, звертатись до «Укравтодору», але не впевнений, що він вирішить, бо майно державне. Як його передати, купити, як його зробити? А стурбованість поділяю вашу, ви праві», – завершив обговорення голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Як повідомляв Житомир.info, під час своєї першої пресконференції 28 серпня 2019 року новопризначений голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко розкритикував роботу начальника управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА Романа Крисюка, який замість призначеного візиту в голови ОДА пішов до лікарні, та керівника житомирської САД Геннадія Савченка. Обом керівникам губернатор запропонував звільнитися з посад.

Того ж дня, 28 серпня, у Службі автомобільних доріг у Житомирській області дали відповідь на деякі репліки Віталія Бунечка, зазначивши, що Геннадій Савченко жодного разу не приходив на зустріч із новим головою ОДА і не приносив «купу паперів», забувши один тендер.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: САД Савченко сесія облрада  
Матеріали по темі