Події

В Житомирській області СБУ проводить обшуки в управлінні захисту економіки Нацполіції

19 September 2019, 10:51

У Житомирській області 19 вересня працівники Служи безпеки України проводять обшуки в управління захисту економіки Нацполіції.

Про це Житомир.info повідомили власні джерела.

«Обшуки проходять за місцем роботи працівників УЗЕ, в Житомирі та по області. Слідчі дії пов’язані зі ст.359 Кримінального кодексу України», - розповів співрозмовник.

Стаття 359 КК України має назву «Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації».

Згодом в управлінні захисту економіки в Житомирській області Житомир.info підтвердили інформацію про проведення обшуків.

Офіційних коментарів з приводу обшуків редакції поки отримати не вдалося.

Можливо, обшуки пов’язані з розслідуванням ДБР можливого порушення таємниці телефонних розмов з боку правоохоронців.

«Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного порушення працівниками правоохоронних органів таємниці телефонних розмов та подальшої передачі отриманої інформації стороннім особам. За попередньою інформацією: працівники правоохоронних органів, використовуючи службове становище, отримували від операторів мобільного зв’язку відомості, що становлять таємницю; отримані дані правоохоронці через посередників продавали замовникам. Слідчими ДБР спільно з працівниками Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України було проведено санкціоновані обшуки, за результатом яких здобуто докази протиправної діяльності групи осіб - правоохоронців та цивільних осіб», - повідомляла 16 вересня пресслужба ДБР.

Зазначалося, що наразі проводяться слідчі дії з метою отримання доказів для належного обґрунтування підозри працівникам правоохоронних органів та іншим співучасникам вчинення злочину. Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України); незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України).

Як повідомляв Житомир.info, 2 вересня 2019 року на своєму першому засіданні новий Уряд прийняв рішення щодо ліквідації Департамент захисту економіки Національної поліції України. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук пояснив, що замість ліквідованого Департаменту буде створена ефективна структура для розслідування фінансових злочинів, куди зможуть прийти на роботу порядні та чесні працівники.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ обшук УЗЕ  
Матеріали по темі