Влада

Уряд ліквідував «одіозну структуру» - Департамент захисту економіки Національної поліції України

2 вересня 2019, 16:48

2 вересня 2019 року на своєму першому засіданні новий Уряд прийняв рішення, яким ліквідував Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

«Поліція більше не має права просто так втручатися у діяльність бізнесу! Сьогодні ми ліквідували цей підрозділ, який займався розкриттям економічних злочинів. Бо ця одіозна структура не захищала бізнес, а систематично заважала йому працювати. Найчастіше через суд отримували ухвалу на проведення слідчих дій і починали обшук: витягували з офісу комп'ютери, бухгалтерію, а з каси - гроші, документи. Через це паралізували роботу підприємств, а потім вимагали у бізнесу “викуп”», - прокоментував відповідне рішення Уряду прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Глава Уряду додав, що замість ліквідованого Департаменту буде створена ефективна структура для розслідування фінансових злочинів, куди зможуть прийти на роботу порядні та чесні працівники.

«Після ліквідації Департаменту перерозподілимо потрібні функції на інші структурні підрозділи Національної поліції України. Найближчим часом ми очікуємо, що Парламент підтримає проект рішення про створення нового органу, який буде опікуватись питаннями економічних злочинів. Ліквідація Департаменту не завершиться простою зміною вивісок, а буде використана для реформування підрозділів Нацполіції. Якщо в системі є чесні та професійні люди, які доведуть, що не брали хабарі і готові працювати для держави – вони матимуть таку можливість», - підкреслив прем'єр-міністр.

Водночас пресслужба МВС повідомляє, що саме очільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков ініціював ліквідацію Департамент захисту економіки Нацполіції.

«МВС ініціювало ліквідацію Департамент захисту економіки Нацполіції. Відповідно, такі підрозділи мають бути ліквідовані і в СБУ, і в Державній фіскальній службі. Про це сьогодні, 2 вересня, сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Ініціатива міністра внутрішніх справ України була підтримана Кабінетом Міністрів України», - йдеться у повідомленні.

Пресслужба також наводить слова Авакова щодо нової структури.

«СФР стане аналітичним центром, що залучить кращі кадри з усіх відомств. Створення Служби фінансових розслідувань, яку МВС України системно ініціювало ще з 2017 року, виходить на практичний рівень. Наразі алгоритм узгоджено з Міністерством фінансів та затверджено постановою Кабінету Міністрів. В рамках стратегії створення єдиного державного органу з протидії злочинам у фінансовій, податковій і економічній сферах. МВС прийнято рішення про ліквідацію відповідного підрозділу Національної поліції. Проектом постанови пропонується ліквідувати як юридичну особу публічного права Департамент захисту економіки Національної поліції як міжрегіональний територіальний орган Нацполіції. У мене глибоке переконання, що має бути єдиний орган, як у США - Служба фінансових розслідувань. У такого органу має бути дві ключові зброї: одна – олівець, друга – комп'ютер. Це аналітична служба», - сказав Арсен Аваков.

Нагадаємо, в жовтні 2017 року Олександр Данилюк, який на той час був міністром фінансів, розповідав, що урядовий законопроєкт «Про Службу фінансових розслідувань», розроблений Мінфіном, очікує на передання до Верховної Ради, а питання створення СФР є одним з найважливіших для покращення інвестиційного клімату та спрощення життя бізнесу.

Як повідомляв Житомир.info, 31 травня 2019 року управління захисту економіки в Житомирській області повідомило, що на мера Житомира склали протокол за порушення норм Закону України «Про запобігання корупції» - несвоєчасне повідомлення про придбаний два роки тому автомобіль. 8 серпня мер у суді довів безпідставність звинувачень у порушенні антикорупційного законодавства.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ Гончарук СФР Аваков  
Матеріали по темі