Події

Суд виніс вирок чоловікові, який з «напарником» запустив салют та вкрав 16 норкових шуб з магазину в центрі Житомира

10 січня 2020, 15:18

Житомирський суд виніс вирок 25-річному чоловікові за крадіжку жіночих шуб – 5 років позбавлення волі з іспитовим строком.

Про це 10 січня повідомив пресцентр Корольовського районного суду м. Житомира.

«Вироком Корольовського районного суду м. Житомира від 03 січня 2020 року П. визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України. Запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 96 050 грн залишено без змін до набрання вироком законної сили. Стягнуто з обвинуваченого на користь держави витрати за проведення судово-трасологічної експертизи в розмірі 1884 грн 12 коп.», – йдеться у повідомленні.

У пресцентрі суду також розповідають про деякі обставини справи.

«Обвинувачений викрав 16 жіночих шуб з місцевого магазину, чим завдав власнику матеріальну шкоду на загальну суму 516 800 грн (виділено редакцією). Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні даного злочину визнав повністю. У вчиненому щиро розкаюється, жалкує про свої дії», – пише пресцентр.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень 9 січня оприлюднили вирок суду щодо цієї справи.

У матеріалах суду зазначено, що засуджений є уродженцем Запоріжжя, неофіційно працює вантажником на приватному підприємстві, раніше несудимий. На крадіжку йшов зі спільником, як відволікаючий маневр злодії використали феєрверк.

«В невстановлений день, час та місці у ОСОБА_2 разом із невстановленою слідством особою, виник спільний злочинний умисел на таємне викрадення чужого майна, поєднаний з проникненням у приміщення. Реалізуючи свій злочинний умисел, з корисливих мотивів, ОСОБА_2 за попередньою змовою із невстановленою слідством особою (…) 29.03.2019 року близько 03 години 14 хвилин підійшли до магазину «ІНФОРМАЦІЯ_3», що розташований за адресою: АДРЕСА_3 та з метою відволікання уваги мешканців від розбиття скла вітрини, запалили піротехнічний виріб, та в цей час за допомогою заздалегідь заготовленого предмету, а саме частиною гранітного каменю, розбили вікна двох вхідних метало-пластикових дверей, таким чином проникнувши до приміщення магазину», – сказано у матеріалах суду.

Злодії потрапили до торгівельної зали магазину та викрали 16 шуб, вартість майже кожної з яких понад 30 тисяч гривень:

1. жіночу шубу світло - сірого кольору, марки «Albino Furs», розміром 50х130, вартістю 32800 гривень;

2. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «Queen», розміром 100х120, вартістю 34800 гривень;

3. жіночу шубу світло - коричневого кольору, марки «Issa exclusive», розміром 48\110, вартістю 32800 гривень;

4. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «QVEEN», розміром 100х110, вартістю 34800 гривень;

5. жіночу шубу світло - сірого кольору, марки «Ghost», розміром 100х120х140, вартістю 34800 гривень;

6. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «KL krisania», розміром 100х120, вартістю 34800 гривень;

7. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «Volodyalus», вартістю 30800 гривень;

8. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «Guella international furs», розміром 52, вартістю 12800 гривень;

9. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «Monte cervino», розміром 80х110, вартістю 30800 гривень;

10. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «Popella», вартістю 32800 гривень;

11. жіночу шубу чорного кольору, марки «KL krisania», розміром 100х115, вартістю 34800 гривень;

12. жіночу шубу чорного кольору, марки «Issa exclusive», розміром 90х105, вартістю 32800 гривень;

13. жіночу шубу коричневого кольору «Issa exclusive», вартістю 32800 гривень;

14. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «Queen», розміром 100х120, вартістю 32800 гривень;

15. жіночу шубу бежевого кольору, марки «KL krisania», вартістю 34800 гривень;

16. жіночу шубу темно - сірого кольору, марки «crown phoenix"s», розміром 100х115, вартістю 36800 гривень.

Вкравши шуби, засуджений разом із «колегою» місце вчинення злочину залишили «та в подальшому розпорядилися викраденим майном на власний розсуд, чим завдали ОСОБА_1 матеріальну шкоду на загальну суму 516 800 гривень 00 копійок (що згідно примітки до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів, що перевищує 250 і більше разів неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину)».

Засуджений розповів про деталі крадіжки, їх описав суд. Зі слів допитаного, шуби вони зі своїм знайом вирішили вкрасти, аби за виручені гроші звільнити з в’язниці їхнього спільного товариша. Останнього наче ув’язнили за контрабанду, коли він був на заробітках в Італії.

Скріншот з вироку суду

Зі слів нині вже засудженого чоловіка, його затримала охорона, коли вони зі спільником втікали з краденими речами. Спільник же зумів утекти.

Працівниця магазину в суді розповіла, що охоронця в магазині немає, на території встановлена сигналізація. В магазині два зали, в одному з яких продаються норкові шуби.

«Магазин має 2 торгових зали: в першому залі взуття та верхній одяг, в другому – взуття та сумки. Було виявлено пропажу норкових шуб, які висіли при вході в рядку, на самих дорогих стойках. Шуби їй повернуто, однак вони втратили свою початкову вартість в зв`язку з наявними пошкодженнями на кожній з них, що утворилися в результаті того, що їх протягували через двері в уламках скла», – пояснила потерпіла, що працює в ПП. Зазначено, що вона попросила покарати обвинуваченого несуворо.

У суді допитали і свідка, якого серед ночі розбудили звуки салюту, запущеного крадіями. Феєрверк розбудив і ще одного свідка, який бачив, як злодій утікає з краденим. Один з очевидців і викликав поліцію.

Зі слів свідків зрозуміло, що подія трапилася у центрі міста, адже очевидці бачили, як крадій біг у напрямку кінотеатру «Жовтень».

Скріншот з вироку суду

Працівник поліції охорони під час засідання суду розповів, як наздоганяв крадія, який ховався за деревом.

«Патрулюючи по даній території (він та водій ОСОБА_9 )), за адресою у АДРЕСА_5 (на відстані від магазину близько 500 м) ними було виявлено громадянина, біля якого знаходились дві великі рябі сумки з речами. Даний громадянин кинув ці речі та побіг на територію будівництва, переліз через паркан. Він залишив водія з метою охорони покинутих речей (в сумках були шуби), а сам прослідував до охоронця будівництва, та спільно з ним виявили вказану особу, що ховався за деревом. Був одягнений в спортивний одяг, куртку. На його прохання підійти та виставити руки вперед, останній підійшов, він одягнув на нього кайданки. Зі слів вказаної особи, речі не його, він до вказаних речей ніякого відношення не має, а на території будівництва хотів справити природні потреби. Коли помітив працівників поліції, злякався. Точної інформації з приводу причин його перебування у м. Житомирі сказати не зміг, зазначив, що приїхав до друга, імені якого не пам`ятає, з ним познайомились на змаганнях по боротьбі, де проживає друг сказати не зміг, прогулювався по місту з 10 години до 02 годин ночі», – такі свідчення надав правоохоронець.

У Корольовському райсуді зазначають, що, обираючи вид та міру покарання, суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, що відноситься до категорії тяжкого, особу обвинуваченого та обставини, що пом`якшують і обтяжують його відповідальність.

Санкція частини 4 статті 185 Кримінального кодексу України передбачає позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. Судом ухвалено вирок, яким П. засуджено до 5 років позбавлення волі.

Однак на підставі статей 75, 76 Кримінального кодексу України чоловіку встановили іспитовий строк – 3 роки. Якщо протягом цього часу він не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки (періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган із питань пробації про зміну місця проживання та роботи) – то призначене покарання відбувати не буде.

Як повідомляв Житомир.info, 29 березня 2019 року ГУ Нацполіції у Житомирській області інформувала про нічну крадіжку в магазині одягу в центрі міста, задля скоєння якої злодії запустили феєрверк.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі