Суспільство

У Празі презентували фотовиставку «Ми. Мами. Сильні» з портретами житомирянок та їх загиблих синів

24 лютого 2020, 10:05

23 лютого у столиці Чехії Празі відбулась фотовиставка «Ми. Мами. Сильні» про жінок, які втратили своїх синів під час війни на Донбасі. На фото – житомирянки з портретами своїх загиблих синів.

Про це повідомляють на сайті Радіо Свобода.

На виставці представлені 12 світлин. На показ, який вперше проходить закордоном, приїхали також самі учасниці-матері з Житомира Олена Максименкоі Лілія Ільницька.

Організаторка фотовиставки, військова волонтерка Юлія Толмачова.

«Деякі мами відмовилися взагалі брати участь у виставці, вони сказали, що ми просто не зможемо пережити це все знову у своїй голові, знову всі ці спогади, і вони не змогли прийти», – розповіла Толмачова.

Юлія Толмачова зазначила, також у Празі 26 лютого відбудеться показ фільму «Атлантида», під час якого усі охочі зможуть знову переглянути фотовиставку «Ми. Мами. Сильні», а також світлини, які ще не були представлені сьогодні. На її думку, для матерів конче важливо, щоб їх чули, бачили і щоб про їхню втрату і страшенний біль знали.

На своїй сторінці у мережі Facebook Юлія Толмачова написала, що в Празі під час виставки до них підійшли люди з Росії і почали ображати.

«Провокатори з Росії, на центральній площі Праги, були сьогодні в ейфорії,особливо коли побачили фото мам з загинувшими синами. Вибивати в мене телефон ,ображати не тільки нас а і чехів, які підтримують Україну, це всьо на що вони були здатні. Але ми вистояли, ми переможемо.Слава Україні!», – написала Юлія.


Нагадаємо, 7 лютого на сесії Житомирської міської ради депутати виділили Юлії Толмачовій 52 тисячі для реалізації соціального проєкту «Ми. Мами. Сильні».

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2019 року матері загиблих на сході військових повернулись до Житомира після підкорення Говерли та поділилися своїми враженнями.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: фотовиставка мами бійці герої Прага  
Матеріали по темі