Здоров'я

У Нацслужбі здоров’я розповіли про другу хвилю медреформи: лікарні Житомирської області отримають 1,46 млрд грн на рік

7 квітня 2020, 14:56

З початку квітня в Україні запрацювала в повному обсязі Програма медичних гарантій – друга хвиля медичної реформи. З цього приводу відбувся онлайн-брифінг Національної служби здоров'я України, на якому було презентовано інформацію про доступність послуг у кожному регіоні, де лікуватимуть інсульти та інфаркти, а також які заходи реалізує НСЗУ у межах протидії коронавірусній інфекції. Зокрема, програма медичних гарантій стартувала у 50-ти спеціалізованих медичних закладах Житомирської області.

Про це Житомир.info повідомили у пресслужбі НСЗУ.

«У Житомирській області 50 медичних закладів спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги отримали пропозиції від НСЗУ про укладання договору. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,46 млрд грн протягом року», – йдеться у повідомлення.

Зазначено, що загалом у Житомирській області підписано договорів на 43 пакети пріоритетних послуг. 15 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 5 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть 6 лікарень, а в разі гострих інфарктів – одна. У 16-ти лікарнях Житомирщини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку.

«Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію», – інформують у НСЗУ.

Тут також зауважують: узагалі Програма медичних гарантій порівняно з медичною субвенцією збільшує фінансування на цілу низку медичних послуг – гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Уперше виділено окремі кошти на паліатив (мобільний і стаціонарний) та медичну реабілітацію.

Для забезпечення Програми медичних гарантій спрямовано 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, усі заклади якої (понад 1500) переуклали договори із НСЗУ. Також підписано контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату послуг яких передбачено близько 4,7 млрд грн.

«Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації», – роз’яснюють в НСЗУ.

Очільниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан наголосила, що місце реєстрації не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися.

«Національна служба здоров’я має договір з практично усіма комунальними медичними закладами, які надають весь спектр медичної допомоги. Пацієнт із 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, який обере пацієнт. Наше головне завдання – зменшити смертність українців від серцево-судинних та онкологічних захворювань, а також покращити допомогу під час пологів і неонатального періоду. На 2020 рік це пріоритетні послуги в Програмі медичних гарантій. Їм ми будемо приділяти особливу увагу», – зазначила Оксана Мовчан.

Довідка НСЗУ:

Безоплатні медичні послуги доступні в лікарнях, що уклали договори із НСЗУ по кожній області можна знайти на сайті НСЗУ за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts

Перелік лікарень за областями, які визначено опорними у боротьбі з коронавірусом можна знайти на дешборді НСЗУ за посиланням: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2019 року пресслужба НСЗУ інформувала, що у 2020 році закладам охорони здоров’я за програмою медичних гарантій сплачуватимуть 8500 грн за пологи, 19 500 грн – за лікування одного інсульту, 15 800 грн – за лікування інфаркту. Ці послуги будуть повністю безоплатними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НСЗУ Національна служба здоров'я  
Матеріали по темі