Здоров'я

За січень-листопада у Житомирській області експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи розглянули 27,5 тис. справ

3 December 2025, 17:04

Станом на 1 грудня 2025 року в інформаційній електронній системі оцінювання повсякденного функціонування особи по Житомирській області зареєстровані 65 експертних команд, загальна кількість розглянутих справ з початку року по області становить 27 544.

Про це повідомляє пресслужба ОВА за результатами засідання робочої групи із забезпечення здійснення моніторингу в сфері оцінювання повсякденного функціонування особи, яке відбулося 3 грудня 2025 року.

«Під головуванням першої заступниці начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталії Остапченко відбулося засідання робочої групи із забезпечення здійснення моніторингу в сфері оцінювання повсякденного функціонування особи, в роботі якого взяли участь члени робочої групи, зокрема, директор Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації Валентина Донець. Моніторинговий звіт роботи експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи до уваги присутніх представила Валентина Донець, заступник голови робочої групи. Вона, зокрема, зазначила, що станом на 01.12.2025 року в інформаційній електронній системі оцінювання повсякденного функціонування особи по області зареєстровано 65 експертних команд, загальна кількість розглянутих справ з початку року по області становить 27544, середнє навантаження на 1 команду – 423 справи. Директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації також поінформувала про результати анонімного анкетування, запровадженого для отримання зворотного зв’язку від пацієнтів, і надала пропозиції щодо вирішення проблемних питань. Про роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи у КП «Лікарня №2 ім.В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради доповів директор медичного закладу Ігор Кухарук», - йдеться у повідомленні.

Зауважимо, що наприкінці червня цього року НСЗУ повідомила, що буде сплачувати експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи (колишня медико-соціальна експертна комісія) за кожну розглянуту справу, а не фіксовану суму на місяць.

Нагадаємо, наприкінці січня 2025 року начальник ОВА затвердив положення про робочу групу при Житомирській ОДА із забезпечення здійснення моніторингу у сфері оцінювання повсякденного функціонування особи.

Як повідомляв Житомир.info, станом на середину січня 2025 року в Житомирській області були визначені 10 лікарень, в яких проводиться оцінювання працездатності людини, працювали 66 лікарських команд, до яких залучили 261 лікаря. Зокрема, у Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського працювали 11 експертних команд до складу яких входили 58 лікарів, серед них є ті, які раніше працювали в МСЕК, а зараз працевлаштувалися в обласну лікарню.

За перші 1,5 місяця роботи нової системи, яка замінила МСЕК, у Житомирській області до експертних команд направили справи 3431 людини, з них 2045 мають інвалідність.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: робоча група ОВА експертна команда МСЕК інвалідність  
Матеріали по темі