Місто

​У житомирських школах шукають альтернативу останнім дзвоникам

13 травня 2020, 16:52

Зазвичай головною подіє в травні для більшості школярів є останній дзвоник. Втім, яким він буде в період пандемії - остаточної відповіді в навчальних закладах не надають.

У червні діти підуть на літні канікули, а одинадцятикласники отримають свідоцтва про закінчення школи, скоріш за все, після карантину, щодо урочистої лінійки - наразі шукають альтернативу, про це розповідає директор 23 гімназії Ігор Баранов.

«Міністерство освіти не рекомендує проводити свята останнього дзвоника та випуски у зв’язку з ситуацією. Стосовно нашого закладу, ми розглядаємо варіанти, як це можна зробити цікавіше, сучасніше, з залученням вчителів, батьків і дітей. Зараз ми думаємо, як технологічно вийти на той компроміс, коли останній дзвоник ми фактично не проводимо, а пам’ять у дітей залишилась», - говорить директор житомирської гуманітарної гімназії № 23 Ігор Баранов.


Самі учні говорять: ця подія для них дійсно важлива, тому готові пропонувати свої варіанти. До прикладу, одинадцятикласниця Марія пропонує провести останній дзвоник лише для випускних класів.

«Звісно ми готувалися, ставили вальс та репетирували. Хочеться гідно закінчити навчальний рік. Хочеться лінійку, останній дзвоник, щоб це було, як зазвичай у людей, по справжньому, зі справжніми емоціями, а не онлайн, через екран. Ми вже говорили про це з однокласниками, ця тема не одноразово підпадає під обговорення. Ми хотіли б зібратися на шкільному подвір'ї, щоб директор вручив атестат. Ми вже думали про те, щоб зібратися лише одинадцятим класам у нашій актовій залі. Це не таке велике скупчення людей і гарна альтернатива, щоб не влаштовувати масові заходи», - ділиться учениця житомирської гуманітарної гімназії №23 Марія.

А ось Дмитро вважає свято останнього дзвоника не таким важливим. Головне - подякувати вчителям, каже хлопець.

«Ми одинадцять років вчилися за ради випуску та останнього дзвоника, але сказали, що все можуть скасувати. Все-таки, думаю, що багато випускників захочуть зібратися та зберуться, але останній дзвоник таке свято, я його взагалі не люблю, вона якесь сумне і завжди однакове, в цьому проблема. Відео привітання ми хочемо робити. Ми дуже довго не спілкуємося з вчителями вживу, лише через соцмережі, Zoom, Skype. За ними сумуємо, вони стільки нас вчать, хочеться їм подякувати в реальному житті, а не у віртуальному. Думаю, щось таке буде не за домовленістю», - каже учень житомирського міського ліцею при ЖДТУ Дмитро.

З розумінням до ситуації поставився і Богдан - учень міської гімназії №3. Хлопець готувався до лінійки, але, якщо її не буде, зі шкільними друзями планують зустріч після карантину.

«Звичайно, готувався та чекав. Це ті емоції, які має відчути кожен. Не сам процес, а атмосфера, адже ти закінчуєш школу в колі друзів, знайомих і розумієш, що з багатьма з них ти ніколи не зустрінешся, не дивлячись на шкільні зустрічі, які будуть попереду. Саме я і кілька моїх друзів мали бути ведучими на цьому заході. Але я думаю, що це досить розумно, бо піддавати небезпеці велику кількість людей - це є досить нерозумно на даний час, адже кількість (хворих) може зрости. Я говорив, що буде непогано, коли все стихне, піти на пікнік і просто відмітити, погулявши, чи посидівши в кафе», - розповідає учень житомирської міської гімназії №3 Богдан.

Не дивлячись на бажання школярів та пошуки альтернативних варіантів, Міністерство освіти вже рекомендує не проводити останні дзвоники та випускні вечори з метою запобігання поширенню COVID-19.

Нагадаємо, навчальні заклади Житомира пішли на карантин з 12 березня 2020. Спершу передбачалося, що за шкільні парти учні повернуться 3 квітня, проте згодом карантинні заходи продовжили до 24 квітня, потім до 11 травня. Наразі карантин в країні продовжили до 22 травня з одночасним послабленням запроваджених обмежень, проте про відновлення навчання мова не йде.

Як навчаються житомирські школярі під час карантину, дивіться у відеосюжеті від 31 березня 2020 року.

Як повідомляв Житомир.info, 26 березня 2020 у міністерстві освіти і науки представили два сценарії розвитку подій і розповіли скільки триватиме навчальний рік. А згодом конкретизували інформацію щодо дат проведення ЗНО та вступної кампанії в Україні. При цьому навчальний рік 2019/2020 в Україні має завершитися дистанційно, в МОН також рекомендують відмовитись від традиційних масових заходів: свят останнього дзвоника та випускних вечорів. Коли розпочнеться вступна кампанія 2020, читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин коронавірус навчання школа останній дзвоник випускний випускник атестат  
Матеріали по темі