Політика

Верховна рада скасувала обов’язкові довідки про несудимість для всіх кандидатів на місцевих виборах

15 September 2020, 17:56

Верховна рада на пленарному засіданні 15 вересня 2020 року внесла змін до Виборчого кодексу України, спростивши умови реєстрації кандидатів у депутати на місцевих виборах.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

«Метою Закону є спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 і більше тисяч). Законом вилучено пункт 9 частини першої статті 222 Виборчого кодексу України, що вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах, встановивши для всіх кандидатів однакові умови щодо підтвердження несудимості шляхом зазначення про це відомостей у автобіографії», - йдеться у повідомленні.

Проєкт закону за №3995 був зареєстрований у Верховній раді 19 серпня 2020 року, його авторами є два депутати з фракції партії «Голос»: Роман Лозинський та Володимир Цабаль. За законопроєкт в цілому проголосували 325 народних депутатів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, 10 вересня Центральна виборча комісія визначила розмір грошової застави на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року для кандидатів та партій.

Як повідомляв Житомир.info, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів 14 вересня 2020 року встановлені додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР вибори довідка кандидат несудимість  
Матеріали по темі