Місто

​Як у Житомирі після канікул навчаються учні 1-4 класів в умовах посиленого карантину

2 листопада 2020, 14:18

Через те, що з 2 листопада Житомир належить до червоної зони, старші класи перейшли на дистанційну форму навчання, а 1-4 класи продовжують відвідувати навчальні заклади.

2 листопада Житомир.info вирішив дізнатися, як житомирські гімназії організували навчальний процес для молодших класів.

У гімназії №3 діти навчаються у дві зміни, при вході стоять безконтактні санітайзери, а вчителі проводять уроки в масках.

«Діти до навчального закладу доїжджають в масках, тому що їдуть громадським транспортом, але в класах вони сидять без масок, а вчителі у масках та щитках. Ні батьки, ні інші сторонні особи не можуть зайти до навчального закладу. До навчального закладу заходять тільки діти та вчителі», - розповідає заступник директора з навчально виховної роботи гімназія№3 Наталія Шиліна.


Приносити їжу з собою не рекомендують, але учнів годують у їдальні з дотримання карантинних норм, розповідають у 3 гімназії.

«У гімназії їдальня працює у звичному режимі. Тільки для учнів 1-4 класів. Ми готуємо тут сніданки та обіди для груп продовженого дня. Діти заходять, миють руки у рукомийниках, витирають серветками, обробляють санітайзером і після цього сідають за столи. Єдине, яке є нововведення - ми ввели одноразовий посуд. Ми ввели паперові стакани та одноразові виделки та ложки. За столом сидить чотири дитини за меншим, а за довгим може сидіти вісім дітей. Їжу з собою у нас діти не приносять, тому що у нас працює буфет для тих, хто бажає випити водички, чаю, або з'їсти пиріжок», - пояснює Наталія Шиліна.

А ось у гімназії №23 учні молодших класів навчаються в одну зміну, але в різних приміщеннях.

«На сьогодні в цьому приміщенні навчається п'ять 1 класів та п'ять 2 класів, два 3 класи та один 4 клас, тобто всього тринадцять класів. Відповідно, вісім класів навчаються у колишньому університеті «Україна». Зараз ідеальні умови для того, щоб зробити максимальну відстань і свободу по переміщенню закладом, відповідно максимально убезпечити дітей від наражання на небезпеку. Сьогодні в заклад пускають лише персонал та дітей. Для безпеки повністю заборонені особистості прийоми, тобто всі питання вирішуються в онлайн режимі», - розповідає ректор гімназії№23 Ігор Баранов.

Щодо харчування, то їдальня працює у звичному режимі, кажуть в гімназії.

«1-4 класи так само без масок, але всі заходи зберігаються. Тобто, між столами півтора метра, по чотири дитини максимум за стіл, відстань між усіма учасниками є, максимум в їдальні перебуває два класи. Лінія роздачі закрита захисним склом і працівники харчоблоку в засобах індивідуального захисту», - говорить Ігор Баранов.

Також, в обох закладах продовжують працювати групи продовженого дня.

Нагадаємо, що з листопада Житомир потрапив до червоної зони. Але в місті не закриватимуть дитячі садочки, магазини, ринки та розважальні центри, окрім нічних закладів. Крім того, через «червону» зону знову вводять обмеження на проїзд пільговиків у громадському транспорті.

Як повідомляв Житомир.info, більше половини районів області та всі міста перейшли в «червону» зону поширення COVID-19, в тому числі – Житомир.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гімназія навчання учні карантин діти коронавірус  
Матеріали по темі