Здоров'я

​У Житомирській області є перебої з постачанням кисню в лікарні, але ситуація не критична, – заступниця голови ОДА

16 листопада 2020, 11:13

У Житомирській області постачальники кисню в лікарні працюють з перебоями, але ситуація контрольована. В області кисню і фінансів достатньо, щоб забезпечити лікарні. Зараз найгірша ситуація – в Коростенській та Коростишівських лікарнях.

Про це 16 листопада під час онлайн брифінгу розповіла заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко, відповідаючи на питання журналістів.

«На апараті ШВЛ сьогодні у нас в області знаходяться 8 осіб, а на кисневій підтримці – 264 хворих. Ми збільшили за минулий тиждень кількість ліжок, які надають допомогу ковідним хворим на 380, якби ми не збільшили, то звісно, показник забезпеченості киснем був би трошки вищим, але ми працюємо в цьому напрямку. Ми отримали субвенцію з державного бюджету на забезпечення киснем, перший транш - це 18.4 мільйона, ми вже отримали додатковий транш – 20 з лишнім мільйонів для того, щоб покращити показник саме забезпеченості лікарень киснем, активно працюємо в цьому напрямку і думаю, що ми виправимось. Тут серйозніша проблема не тільки з придбанням кисневих концентраторів, у нас наші постачальники кисню, які завозили кисень в балонах до лікарень, зараз, на жаль, працюють з перебоями, кожна така проблема вирішується штучно і кожного дня, тому, дещо перебої є і не критичні, тому так щоб сказати, що абсолютно ми залишили хворих без кисню не можна, він у нас є і в достатній кількості, а також додатковий фінансовий ресурс для того, щоб цей показник покращити. Найгірша ситуація у нас із забезпечення киснем напевно це Коростенська центральна міська лікарня, Коростишівська, а всі інші знаходяться у показнику від 50 до 70, дехто 35% має забезпечення киснем у лікарнях», – зазначила Наталія Остапченко.

Наталія Остапченко зазначила, що за тиждень в області від ускладнень, викликаних коронавірусом, померли 67 пацієнтів.

«Кількість захворілих на COVID-19 за останній тиждень становить 3 893 особи, кількість проведених ПЛР-досліджень – 8113, захворюваність на 100 тисяч населення у Житомирській області становить 603.2, середній показник по Україні -376, кількість осіб які одужали – 1898 і кількість осіб, які на жаль померли – 67», – розповіла заступниця голови ОДА.

Нагадаємо, 11 листопада Уряд вирішив направити 2 млрд грн «дорожніх» коштів на боротьбу з COVID-19, Житомирська область отримає 32,2 мільйони.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 09:00 год. 16 листопада у Житомирській області за добу в Житомирській області підтвердили 622 нових інфікування коронавірусом, 11 людей померли.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 лікарні кисень брифінг  
Матеріали по темі