Місто

Як у житомирській школі тестують вчителів на COVID-19

18 листопада 2020, 15:42

Два дні у школах Житомира тестуватимуть вчителів та працівників закладів на COVID-19 методом експрес-діагностики. Тест показує наявність інфекції на даний час та чи хворів працівник школи на коронавірус до цього. Від результатів тестування залежатиме, які заклади повністю відновлять навчання наступного тижня, з 23 листопада.

«Тестування, яке ми проводили у міській раді, показало, що відсоток людей, які перехворіли – приблизно 40%. Для нас стоїть питання відкриття старших класів, ризикувати здоров'ям дітей ніхто немає права, це зрозуміло. Якщо по школах приблизно такий же відсоток людей вже перехворіло безсимптомно і при цьому діти не постраждали, то це означає, що, фактично, можна відкривати старші класи і це безпечно для дітей. Службі безпеки України дякую за допомогу – вони надали нам безкоштовно 4000 ІФА-тестів німецького виробництва. І як показали результати по школі №16: 120 тестів зробили, 47 людей вже перехворіли та мають антитіла», – розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Всього у школі №16 працює 135 людей. Тестують усіх працівників закладу, а проводить процедуру шкільна медична сестра.

«Цей захід, що сьогодні був проведений, – це вимога і батьків. Вчора у мене було дев’ять мам п’ятикласників, вони кажуть: вдома дуже складно навчатися дітям, вони хочуть, щоб діти, і не тільки п’ятих, а й старших класів, навчалися у школі. Як воно буде – побачимо за результатами сьогоднішнього тестування. У нас до цього було, що 1-4 класи навчалися, а 5-11 класи – тиждень пів класу вчиться, а потім наступний тиждень ця група вдома, а повертаються до школи інші. Випадків коронавірусу у нас було чотири – це там, де з лабораторії приходив лист, що люди захворіли на цю хворобу. Але в нас більш-менш нормально, бо не було тісного спілкування з іншими, тобто на самоізоляцію практично ніхто не йшов, так само і з дітьми», – каже директор загальноосвітньої спеціалізованої школи №16 Володимир Карпець.

За словами міського голови, у п'ятницю, 20 листопада, мають надійти результати тестувань, і тоді у міській раді вирішуватимуть, як навчатимуться учні 5-11 класів.

Нагадаємо, 17 листопада Житомирська міська рада отримала 4000 тестів від благодійників для виявлення коронавірусної інфекції COVID-19 методом експрес-діагностики впродовж 15 хвилин.

Як повідомляв Житомир.info, 10 листопада 2020 року на позачерговій сесії міської ради говорили про доцільність припинити дистанційне навчання для учнів 5-11 класів й дозволи їм з 16 листопада відвідувати школу. На засіданні виконкому 13 листопада стало відомо, що працівників житомирських шкіл протестують на антитіла до COVID-19, а потім вирішуватимуть, чи відкривати навчальні заклади для всіх класів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа коронавірус тест Сухомлин Карпець  
Матеріали по темі