Місто

​Зігріти та нагодувати: як житомиряни можуть допомогти безпритульним тваринам взимку

1 лютого 2021, 17:55

Нагодувати та відігріти безпритульну тварину взимку - найкраща допомога, яка може врятувати життя собаки чи котика під час морозів. Адже ті взимку можуть обморозити кінцівки чи отримати переохолодження. Про один з таких випадків у соціальній мережі Facebook розповіла житомирянка Тетяна, яка знайшла ледь притомну кішку та звернулася за допомогою до ветеринарної клініки. У кішки діагностували переохолодження.

Аби подібних випадків не траплялося, тваринам потрібно місце, де вони могли б зігрітися.

«Якщо тварина не проявляє ознак агресії, бажано не закривати під'їзди, оскільки під'їзди трошечки опалюються, так тепліше і багато тварини заходять просто переночувати під час тривалих низьких температур, це якщо ми говоримо про собак. Багато котів переживають цей період в підвалах, тому бажано не закривати підвали», - каже ветеринарна лікарка КП «Центр захисту тварин» Вікторія Терещенко.


Облаштувати місце для ночівлі тварини можна, наприклад, зі звичайної коробки та кількох непотрібних речей.

Є випадки, коли взимку тварини помирали від голоду, тому також важливо їх підгодовувати. Як для котів, так і для собак підійдуть супи, каші, звичайний корм або м'ясні обрізки. Не рекомендують перегодовувати тварин, або давати їм тверді кістки. А для собак важливо обрати правильне місце для годування.

«Це має бути таке місце, щоб його тварина потім не охороняла. У дворі краще годувати у тих місцях, де не гуляють діти, тобто не на дитячих майданчиках і не біля смітників, тому що біля смітників ми викидаємо сміття, викидають і діти. Адже були випадки, коли тварину безпритульну годували в під'їзді й вона захищала своє місце, свою годівельну базу і проявляла агресію до інших мешканців під’їзду. Тому, якщо годувати, то на віддалених територіях і намагатися бути трошки дружніми. Ми багатьох тварин не бачимо і не знаходимо, які дійсно помирають від голоду і від холоду в цей зимовий період», - розповідає ветеринарний лікар КП «Центр захисту тварин» Вікторія Терещенко.

При переохолодженні, тварину потрібно обігріти у теплому приміщені, можна загорнути у ковдру, поруч покласти пляшку з теплою водою. Процес зігрівання може бути болючим для тварини, тому це потрібно робити поступово. Після переохолодження у тваринки можуть розвинутися ускладнення, тоді варто звернутися до фахівця.

Нагадаємо, 21 січня бюджетна комісія Житомирської міськради погодила виділення 2 млн грн на заходи зі стерилізації безпритульних тварин.

Як повідомляв Житомир.info, 10 грудня у День прав тварин волонтери розповіли про випадки жорстокого поводження з тваринами у Житомирі та долю хаскі, над якою знущалася власниця.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тварини собака кіт зима мороз обігрів  
Матеріали по темі