Події

У житомирській школі зафіксували спалах гострої кишкової інфекції, захворіли 9 учнів

3 March 2021, 09:36

У житомирській школі № 20 2 березня зареєстровано гостру кишкову інфекцію. Занедужало 9 учнів.

Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

«2 березня у м. Житомир у загальноосвітній школі № 20 зареєстровано гостру кишкову інфекцію у 9 учнів (2012 – 2013 р.н.), з яких 7 учнів перебувають на стаціонарному лікуванні та 2 учні знаходяться на амбулаторному лікуванні. Стан здоров’я хворих задовільний. З 3 березня в школі призупинено навчальний процес», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що всього в школі навчається 885 учнів. Там проводиться комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.

За інформацією пресслужби ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, до дитячої лікарні госпіталізували 9 учнів.

«02 березня 2021 року серед учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №20 міста Житомира виник спалах гострої кишкової інфекції. Станом на 02.03.2021 року захворіло 9 учнів даної школи. Всі хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КУ «Дитяча міська лікарня ім. В.Й.Башека» з діагнозом: «Кишкова інфекція неуточнена», перебіг захворювання середнього ступеня важкості», – інформують у Держпродспоживслужбі.

Спеціалісти Держпродспоживслужби та лабораторного центру проводять комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі. Для лабораторних досліджень в школі відібрали зразки харчових продуктів та питної води, взяли гігієнічні змиви з об’єктів довкілля, обстежили працівників харчоблоку школи.

«В приміщеннях школи проведена заключна дезінфекція. За контактними встановлено медичне спостереження, проведена роз’яснювальна робота. Департаментом освіти Житомирської міської ради прийнято рішення про тимчасове призупинення навчального процесу в школі з 03.03.2021 року. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають. Ситуація перебуває на контролі», – констатують у ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Зауважимо, що ЗОШ №20 знаходиться на вулиці Східній, 65.

Нагадаємо, за даними ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, за 9 місяців 2020 року в області не було зареєстровано жодного спалаху кишкової інфекції.

Як повідомляв Житомир.info, 7 серпня 2019 року сайт ДСНС повідомив, що в Андрушівському районі на поминальному обіді отруїлися 12 людей з-поміж 70 присутніх. Пізніше обласний лабораторний центр повідомив, що спалах виник через грубі порушення санітарного законодавства в кафе-магазині, а поліція розпочала кримінальне провадження. Згодом стали відомі подробиці харчового отруєння: виявилося, що захворіло не 12 людей, а 18. Повідомлялося також, що кафе тимчасово закрили. 16 серпня ГУ Держпродспоживслужби поінформувало, що всього захворіло 19 осіб, 13 хворих лікувалися стаціонарно та були виписані заключним діагнозом «сальмонельоз».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: отруєння школа №20 кишкова інфекція  
Матеріали по темі