Місто

У Житомирі на добу вимкнуть воду, а потім ще добу хлоруватимуть: пояснення директора водоканалу

31 May 2021, 14:30

Цього тижня КП «Житомирводоканал» буде проводити ремонтні роботи, які дозволять розпочати реконструкцію північного магістрального трубопроводу. У зв'язку з цим буде призупинено водопостачання.

«Третього червня о 22:00 ми вимикаємо водопостачання у місті і починаємо спустошувати трубопроводи для того, щоб зробити необхідний обсяг робіт та підготувати велику ділянку магістрального трубопроводу під реконструкцію. Водопостачання починаємо відновлювати 4 червня, о 18:00 ми вмикаємо насосну станцію другого підйому, яка забезпечує водою все місто. І вже 5 червня водопостачання буде відновлено. Починаючи з 23:00 год. 5 червня й до 23:00 год. 6 червня ми будемо хлорувати водопровідні мережі нашого міста невеликими дозами хлору. В цей час воду можна використовувати для всього, крім харчових потреб. Підвозом води будуть забезпечуватися об'єкти критичної інфраструктури – садочки, лікарні», - говорить директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.


Ремонтні роботи розпочнуть на місці найбільш аварійної ділянки водогону – на перехресті вулиць Олени Теліги та Каховської. Загальна протяжність магістрального трубопроводу – 2,5 км. Повністю завершити його реконструкцію планують до кінця року.

«Третього червня ми маємо встановити засувки на цьому магістральному трубопроводі для того, щоб обмежувати ділянку, яку ми будемо реконструювати. За мною знаходяться трубопроводи, які протягом року будуть інстальовані для реконструкції найбільшого магістрального трубопроводу нашого міста, який несе на себе навантаження 54% всього водопостачання. За мною лише 10 % від протяжності всіх трубопроводів – 210 метрів. Загалом ділянка складає 2 500 метрів – це магістральний трубопровід разом з дюкерними переходами (це трубопроводи, які знаходяться під річкою). Відмінно від попередніх дюкерних переходів, які знаходяться під Тетеревом, зараз будемо санувати дюкер під Кам'янкою. Реконструкція буде проводитися методом санації. В трубопровід діаметром 1200 мм ми будем інсталювати меншого діаметру – 1000 мм, а на віддалених ділянках звідси - 900 мм», - розповів директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

За словами Андрія Нікітіна, надалі під час реконструкції вимикати воду у всьому місті не будуть.

«Сказати, що ми пройдемо цей етап повністю без незручностей для наших містян – ні. Я вже казав, що під час реконструкції цього трубопроводу у нас не буде вимикатися місто, але ті мешканці, які живляться від нього, для них інколи будуть незручності, будемо намагатися робити це вночі», - сказав Андрій Нікітін.

Збільшення тиску, покращення якості води та зменшення втрат – саме це отримають мешканці після реконструкції.

«Так само, як під час реконструкції Південного магістрального трубопроводу, споживачі отримають три важливих ефекти. Перший – це збільшення тиску, другий - покращення якості води, уникнення подвійного забруднення в трубопроводах, третій – це зменшення втрат води. Нагадаємо, що ми на попередній ділянці зменшили споживання води на 10 тисяч кубічних метрів на добу, це величезний об'єм води. Ми очікуємо на таких же гарний результат після реконструкції цього трубопроводу», - каже Андрій Нікітін.

Реконструкція північного магістрального трубопроводу коштуватиме 41 млн 786 тис. грн. Зазначимо, що проєкт реалізується за кошти кредиту від Світового банку.

Як повідомляв Житомир.info, у водоканалі повідомили про зміну дати вимкнення водопостачання в Житомирі: запастися водою радять до 3 червня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал хлорування Нікітін вода відключення  
Матеріали по темі