Суспільство

АМКУ задовольнив скарги фірми, яку департамент Житомирської ОДА хотів «злити» з тендеру на ремонт проспекту в Малині за 20 млн грн

19 July 2021, 13:03

АМКУ задовольнив скаргу ПП «Автомагістраль» та зобов'язав департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА скасувати рішення про визнання переможцем закупівель ТОВ «ПБС» з капітального ремонту проспекту Машинобудівників у Малині. Очікувана вартість робіт становила 20,7 млн грн.

Про це йдеться в рішенні, опублікованому 8 липня на ресурсі «Прозорро».

Участь у торгах взяло дві фірми: ПП «Автомагістраль» з пропозицією у 19,7 млн грн та ТОВ «ПБС» з пропозицією у 20,3 млн грн.

Дешевшу пропозицію ПП «Автомагістраль» тендерний комітет відхилив, оскільки при розрахунку договірної ціни учасником було невірно застосовано усереднений показник кошторисного прибутку та показник для визначення адміністративних витрат.

У документації ТОВ «ПБС» тендерний комітет також знайшов невідповідності, однак дозволив усунути порушення. Учасник в складі тендерної пропозиції до 17 червня мав подати атестат виробництва асфальтобетонного заводу на виготовлення асфальтобетонних сумішей та щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей відповідно ДСТУ Б В.2.7-119:2011.

Врешті 17 червня департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА опублікував намір укласти угоду з ТОВ «ПБС».

Наступного дня ПП «Автомагістраль» подало скаргу до АМКУ про неправомірне відхилення пропозиції фірми та визначення переможцем закупівлі ТОВ «ПБС». На думку скаржника, прийняте департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА рішення є незаконним та таким, що порушує права ПП «Автомагістраль».

У своїй скарзі ПП «Автомагістраль» вказало на недоліки у тендерній документації конкурента. А також звернуло увагу на те, що замовник порушив вимоги закону та надав можливість дозавантажити ТОВ «ПБС» документи, які не передбачені частиною ч. 16 статті 29 Закону.

8 липня АМКУ прийняв рішення зобов'язати департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ПП «Автомагістраль».

Зазначимо, що ПП «Автомагістраль» подало ще дві скарги до АМКУ на рішення департаменту регіонального розвитку про неправомірне відхилення пропозиції фірми та визначення переможцем закупівель ТОВ «ПБС» з капітального ремонту дороги Забране-Візня через Буки, Ворсівку (колишній Малинський район) за 51 млн грн та капітального ремонту дороги в Коростені за 40,5 млн грн.

ПП «Автомагістраль» зареєстроване в Київській області, Вишгородському районі, село Синяк, вулиця Київська, 68. Спеціалізується фірма на будівництві доріг і автострад, статутний капітал - 14 млн 200 грн. Власником фірми є Микола Олексійович Скоростецький, який у 2005-2007 роках очолював Службу автомобільних доріг у Київській області.

ТОВ «ПБС» засноване в 2004 році в Івано-Франківську. Спеціалізується фірма на будівництві доріг і автострад, статутний капітал - 6 млн грн. Власницею фірми є Іванна Непик. Її пов'язують із Олександром Шевченком – колишнім директором курорту «Буковель» Ігоря Коломойського, який був депутатом Верховної ради України двох попередніх скликань, а наразі є депутатом Івано-Франківської облради від партії «За майбутнє». Олександр Шевченко у 2015 році підтвердив журналістам свою причетність до ТОВ «ПБС». Зазначимо, що брати участь у закупівлях на Житомирщині івано-франківська фірма почала у травні 2021 року, до цього ТОВ «ПБС» участі у закупівлях в нашому регіоні не брало.

Нагадаємо, АМКУ за скаргою ПП «Автомагістраль» вже зніс «корупційні заточки» департаменту Житомирської ОДА на капітальний ремонт дороги Забране-Візня через Буки, Ворсівку за 51 млн грн, але тендер на ремонт дороги все одно виграла фірма, пов’язана з ексдепутатом.

Як повідомляв Житомир.info, департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 14 квітня опублікував намір укласти угоду з ТОВ «ПБС» на капітальний ремонт дороги в Новограді-Волинському за 52,3 млн грн. Договір уклали 1 червня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АМКУ скарга ДРР Малин ремонт дороги Автомагістраль ПБС  
Матеріали по темі