Події

Прокуратура розпочала провадження через брудний пляж у Коростені, де вміст кишкової палички у воді перевищує норму в 50 разів

26 July 2021, 13:39

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом забрудненості води на міському пляжі у місті Коростень Житомирської області, оскільки вміст кишкової палички у річці Уж перевищує норму майже у 50 разів.

Про це 26 липня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Коростенською окружною прокуратурою внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про порушення правил охорони вод, що спричинило їх забруднення (ч. 1 ст. 242 КК України)», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що за результатом моніторингу Інтернет-сайту, на якому розміщено лабораторні дослідження щодо якості води у водоймах, проведені Житомирським обласним лабораторним центром МОЗ України, було встановлено, що якість води на пляжі річки Уж у Коростені не відповідає нормам.

«Зокрема, відповідно до відібраних 21.07.2021 лабораторним центром проб, у воді перевищені норми мікробіологічних показників майже у 50 разів, а саме, індекс лактозопозитивної кишкової палички становить 240 000/ дм3 при нормі не більше 5000/ дм3. Відтак зазначений показник свідчить про порушення правил охорони вод (водних об’єктів), що спричинило забруднення поверхневих та підземних вод і створило небезпеку довкіллю», – констатують у прокуратурі.

З метою встановлення заподіяної довкіллю шкоди будуть залучені відповідні фахівці, відібрані зразки води для проведення експертиз та встановлення обставин скоєння злочину і причетних осіб.

Матеріали провадження для проведення досудового розслідування передані до Коростенського райуправління поліції.

Як повідомляв Житомир.info, за даними Житомирського обласного лабораторного центру, станом на 21 липня 2021 року вміст кишкової палички на пляжі загального користування ім. Горького у Коростені «зашкалював»: індекс лактозопозитивної кишкової палички становив >240 000 /дм3 при нормі не більше 5000/ дм3.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пляж річка вода купання лабораторний центр Коростень Уж кишкова паличка прокуратура  
Матеріали по темі