Політика

Депутати Житомирської облради стурбовані недостатнім фінансуванням лікарень та перерахунком пенсій військових і силовиків

28 липня 2021, 11:12

Голови двох фракцій Житомирської обласної ради підготували звернення щодо пенсійного забезпечення звільнених військовослужбовців та ветеранів силових структур і з приводу недостатнього фінансування закладів охорони здоров’я.

Відповідні проєкти рішень сесії оприлюднені 27 липня на сайті облради. Обидва звернення включені до порядку денного чергової сесії, яка запланована на 29 липня.

Голова фракції «Європейська Солідарність» Олександр Рабінович пропонує колегам звернутися до Кабінету міністрів, Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров'я України щодо фінансування закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів.

«З квітня 2021 року Кабінет Міністрів України повністю зняв заборону на проведення планової госпіталізації, і заклади почали роботу в повному обсязі, що призвело до катастрофічного дефіциту коштів на оплату праці медперсоналу, і склало приблизно 30%, оскільки фінансування надано на рівні показників 2020 року, коли послуги не надавались. У зв'язку із зазначеним, просимо терміново розглянути порушене питання і внести зміни у фінансування медичних закладів вторинного і третинного рівнів без прив’язки до 2020 року. Вирішення порушеного питання сприятиме уникненню колапсу у медичній системі, зняттю соціальної напруги у середовищі медичних працівників та забезпечить надання кваліфікованої медичної допомоги населенню на належному рівні», - йдеться у зверненні.


Голова фракції «Сила і Честь» Володимир Кропивницький підготував звернення до Кабінету міністрів та Верховна Рада України щодо пенсійного забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та ветеранів силових структур.

«Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб», зокрема, додаток №5, відновлює схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу національних військових формувань України, відповідно до якої посадові оклади та оклади за військовим званням встановлюються, виходячи з розміру мінімального прожиткового мінімуму. Оскільки вказана постанова набрала чинності з 1 березня 2018 року, то у всіх без винятку осіб, звільнених з військової служби, є підстави для перерахунку їх пенсій, призначених згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, у зв’язку зі зміною розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. Статтею 22 Закону України «Про міліцію», прийнятого Верховною Радою України 20 грудня 1990 року, передбачено 50% знижка на оплату житлової площі та комунальних послуг міліціонерам та членам їх сімей. На сьогодні ця норма не дотримується, хоча й не втратила чинність. Натомість, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», замість надання пільг передбачено монетизацію коштів. Безготівкову форму пільги можуть отримати пільговики, які мають банківські картки. На разі не у кожному населеному пункті, тим паче у селах, є банкомати або відділення банківських установ, щоб отримати таку пільгу», - йдеться у зверненні.


Нагадаємо, 14 липня 2021 року в Житомирі кілька десятків людей зібралися на мітинг біля ОДА: вимагали перерахунку пенсій колишнім силовикам. Цього ж дня Кабінет міністрів ухвалив рішення про встановлення щомісячних пенсійних доплат військовослужбовцям та працівникам інших правоохоронних органів: додаткові кошти отримуватимуть майже 400 тисяч осіб, мінімальна пенсія становитиме 3 854 гривні.

Як повідомляв Житомир.info, голова фракції «Пропозиція» Ірина Костюшко пропонує внести зміни у рішення Житомирської обласної ради «Про затвердження Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» обмеживши строк перебування керівника в статусі виконуючого обов’язки, відповідний проєкт рішення сесії оприлюднений 22 липня 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада звернення пенсія силовик Кропивницький медзаклад Рабінович  
Матеріали по темі