Місто

У Житомирі в районі Житнього ринку «почистили» тротуари від стихійної торгівлі, заступник мера розповів про посилені рейди

30 July 2021, 12:43

Район Житнього ринку в Житомирі «звільнився» від стихійної торгівлі. На вулицях Хлібній та Небесної сотні, де тротуари зазвичай заполонені всілякими продовольчими товарами, – порожньо. Принаймні так було близько півдня 30 липня.

Заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук у коментарі Житомир.info розповів, що несанкціоновану торгівлю вдалося зупинити завдяки рейдам, які активно проводяться з 26 липня.

«Починаючи з понеділка (26 липня), з 7-ї години ранку відпрацьовуються місця стихійної торгівлі більш ретельною – і муніципальною інспекцією, і патрульною поліцією, міським відділом Національної поліції, дільничними інспекторами. Це такий цілий тижневий рейд. Кожного дня відпрацьовуються основні місця несанкціонованої торгівлі, зокрема, продавцям у районі Покровської, біля Сінного ринку, вчора давали останній день – попереджали, що вже сьогодні не можна буде стояти. Тож сьогодні і там поки що чисто», – розповів Олександр Шевчук.

Заступник мера зауважує: людей, які бажають продати власноруч вирощену і приготовлену продукцію, готові прийняти офіційні ринки, що діють у місті.

«Ми робили спільну нараду з усіма ринками міста, де можуть прийняти до себе цих продавців. Це «Київський», «Тетерів», Польова, Довженка. Центральний ринок, «Хмільники». І всі запевнили нас, що у них достатньо місць для людей, які готові приїхати й продати свою продукцію, вирощену в себе на городі», – зауважує заступник міського голови.

Олександр Шевчук пояснює: за торгівлю «з рук» передбачені штрафи, однак притягнути продавця до відповідальності не так просто. Та й мети «набити» якнайбільше протоколів у міськраді не мають.

«Штрафні санкції передбачені. Але на сьогоднішній день у законодавстві є прогалина: муніципальний інспектор, притягуючи людину до адмінвідповідальності, повинен витребувати, у першу чергу, персональні дані на основі документа, тобто має бути паспорт. І тільки тоді можна виписати протокол. Але поки на сьогоднішній день немає можливості добровільно витягнути ці дані, тому, за статистикою, яку веде наша муніципальна інспекція, там усього півтори тисячі приписів і 800 протоколів. Бо ж не завжди можна ідентифікувати персональні дані. У цьому є проблематика. А взагалі штраф призначає адмінкомісія. Його розмір від 17 до 118 гривень. Так, приписи стосовно продавців були. Але немає мети «набити» кількість протоколів. Все ж таки муніципальна інспекція створена не для того, щоб наповнювати бюджет. Основна ціль – навести порядок, вирішити цю проблему, щоб її не виникало в майбутньому», – зауважує заступник міського голови Олександр Шевчук.

Нагадаємо, 16 липня 2021 року під час позачергової сесії Житомирської міської ради депутати обговорювали роботу муніципальної інспекції. Зокрема депутат Олена Розенблат зазначила, що в місті є така проблема, як стихійна торгівля, і муніципальна інспекція не може з нею впоратися. Депутати голосуванням визнати роботу муніципальної інспекції незадовільною.

Як повідомляв Житомир.info, на місці ринку «Привокзальний», який знаходиться біля житомирського залізничного вокзалу в Житомирі, має з’явитися великий магазин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: стихійна торгівля ринок продавець торгівля Хлібна вул. Небесної сотні  
Матеріали по темі