Місто

У Житомирі з чотирьох маршрутів зняли кондукторів, через рік в усіх тролейбусах працюватимуть лише водії

10 September 2021, 16:27

Через рік у житомирських тролейбусах не працюватимуть кондуктори. Наразі такий формат тестують на чотирьох тролейбусних маршрутах.

«Наразі у Житомирі є чотири маршрути, які працюють без кондукторів – це маршрути №6, №7, №7А і №8. Десь з 15 вересня ми плануємо, що маршрут №4А також працюватиме без кондуктора», – розповідає в.о. директора КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв.


Сплатити за проїзд можна буде в такий спосіб: безготівково – банківською картою, за допомоги валідатора або QR-коду, і, звісно, можна скористатися транспортною картою, а ось розрахуватися готівкою можна лише у водія.

«На зупинці водій приймає готівку, видає квиток, і після цього рухається. Ми докладаємо багато зусиль, щоб зменшити кількість готівкових розрахунків в електротранспорті. Наразі в електротранспорті приблизно 30% використовують безготівкову оплату проїзду», – каже Сергій Лазарєв.

В тролейбусі, де немає кондуктора, пільгові категорії зможуть скористатися «Картою житомирянина» за допомоги валідатора.

«Система, яка вже декілька років «обкатується», передбачає, що оплату проїзду пасажири в основному будуть проводити через валідатори. Наразі в чотирьох маршрутах була здійснена нова прошивка валідаторів. КП «Житомиртранспорт» розробило цю прошивку. Наразі ці валідатори, у цих чотирьох тролейбусах, приймають «Карту житомирянина» для пільгового проїзду. Раніше валідувати можна було лише у кондуктора, наразі прошивку змінили, і зараз можна зробити це за допомоги валідатора, який видає квиток, зазвичай такі валідатори працюють і біля середніх дверей», – говорить Сергій Лазарєв.

Частину кондукторів обіцяють працевлаштувати у Службу контролю громадського транспорту.

«Впродовж трьох кварталів наступного року кондуктори будуть скорочені. Ми будемо намагатися максимально працевлаштували цих працівників, хтось перейде до «Житомиртранспорту» до Служби контролю, хтось на ТТУ. Але цей шлях треба пройти, іншого немає. Зараз працює 171 кондуктор», – сказав Сергій Лазарєв.

Чим займається Служба контролю громадського транспорту, дивіться тут

Нагадаємо, що у 2017 році влада міста хотіла, щоб кондуктори перевчалися на водіїв і не втратили роботу через валідатори.

Як повідомляв Житомир.info, стаціонарні валідатори у житомирському електротранспорті почали працювати 4 серпня 2017 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт тролейбус кондуктор валідатор ТТУ  
Матеріали по темі