Політика

​Наявність власної лабораторії у Житомирському ЦПМСД дозволить економити мільйони гривень щороку

17 вересня 2021, 09:59

Житомирський центр первинної медико-санітарної допомоги – найбільший в Україні і при цьому не має власної лабораторії для проведення додаткових досліджень.

На сьогодні у Центрі здійснюються лабораторні дослідження, передбачені в пакеті безоплатної медичної допомоги на «первинці». Це – загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, на глюкозу крові та загальний холестерин. Разом із тим, у КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради надається й інша медична допомога, тож є потреба укладати додаткові угоди на проведення відповідних біохімічних досліджень. Наприклад, у минулому році за надання таких послуг приватною лабораторією довелося сплатити понад 8 млн. грн.

Ідея облаштувати власну лабораторію з’явилася вже давно, та для цього потрібні кошти – близько 5 млн. грн.

Про те, наскільки важливою для таких медзакладів наявність власної лабораторії, добре знає народний депутат від Житомирщини Сергій Кузьміних, який входить до складу Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

«Власна лабораторія для Житомирської «первинки» – це, по-перше, можливість економити мільйони гривень щороку, – зазначив Сергій Кузьміних. – По-друге, дасть додатковий поштовх для розвитку Центру, у тому числі – завдяки наданню нових медичних послуг. За моїм поданням для придбання необхідного обладнання вже у нинішньому році буде виділено 3 мільйони гривень. Це кошти, які я, як народний депутат, спрямовую на соціально-економічний розвиток територій. Житомирський ЦПМСД обов’язково повинен мати власну лабораторію!»

Пресслужба народного депутата С.В.Кузьміних

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: політика нардеп Кузьміних ЦПМСД  
Матеріали по темі