Місто

​У Житомирі показали, як виглядає добудована ТЕЦ на Богунії, та розповіли, коли її запустять

20 вересня 2021, 16:58

У Житомирі до кінця цього року планують ввести в експлуатацію унікальну ТЕЦ на Богунії, яка використовуватиме в якості палива щепу. Про це 20 вересня повідомив директор «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

На території усі будівельні роботи вже завершені, зараз налаштовують обладнання, далі кілька місяців тестуватимуть.

«100% обладнання стоїть на своїх місцях, все обладнання вже вмонтоване. На даний час ми налаштовуємо електронні системи, ми заповнюємо технологічними носіями - термомасла, силікон, рідин. Заповнюємо всі системи і будемо згідно з планом прокачувати системи для того, щоб коректно їх ввести у робочий режим. Після того, як системи будуть перевірені, будуть поетапно роботи проводитимуться по самій станції. Перше, це котел, сушка котла - це два тижні. Запуск теплообмінника, потім холодний і гарячий цикл турбіни. Це все займе 2-3 місяці, чотири місяці регламентних робіт маємо по запуску такої станції. Плануємо, що у грудні у повному обсязі введемо її в експлуатацію», - розповідає директор «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.


ТЕЦ живитиме 73 будинки, які знаходяться у мікрорайонах Малікова та Богунія.

Така теплова електростанція є унікальною та комбіновано вироблятиме і тепло, і електричну енергію.

«У нас там закритий склад, туди привозиться щепа, потім такими гідроциліндрами на скребковий транспортер подається сюди щепа. Тут шнековий транспортер і ось камера згорання. Вона має три відділи, тобто умовних три зони. Перша зона - подається паливо, а знизу подається тепло, сушить. Потім горить і догорає, потім пішло... Саме тепло виділяється, подається у той наступний, це термомасляний котел», - каже технічний директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Петро Сергійчук.

Щодо впливу ТЕЦ на довкілля, відповідають: в екологічній інспекції зауважень немає.

«Ми розуміли, що буде це питання давно «з бородою». До 40 Гкал можна робити оцінку впливу на довкілля, але ми її зробили і отримали позитивний висновок. Після того були скарги Національного корпусу, приходили мешканці, була екологічна інспекція, в яку ми подали документи і нам написали, що зауважень і претензій немає», - говорить технічний директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Петро Сергійчук.

На території станції обладнають монітор, де посекундно показуватимуть викиди в атмосферу. За даними зможуть слідкувати працівники та житомиряни.

Нагадаємо, у червні 2021 року міський голова Житомира розповідав, що будівництво ТЕЦ на завершальному етапі і вже цього опалювального сезону мешканці прилеглих будинків отримуватимуть тепло від оновленої станції.

Як повідомляв Житомир.info, 22 грудня 2020 року мер Житомира розповів про переваги нової ТЕЦ, яка будується на провулку Винокурному.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТЕЦ тепло ЖТКЕ Рогожин  
Матеріали по темі