Місто

​Мер Житомира розповів про переваги нової ТЕЦ, яка будується на провулку Винокурному

22 грудня 2020, 17:49

У Житомирі незабаром з’явиться нова й унікальна ТЕЦ, яку буде оснащено турбіною для комбінованого виробництва тепла та електроенергії.

Про це 22 грудня повідомила пресслужба Житомирської міської ради, зазначивши, що подібний технологічний процес отримання енергії є унікальним для України.

«Такий важливий для міста об’єкт зводиться за кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом», - йдеться у повідомленні.

Міський голова Сергій Сухомлин каже: реалізація проєкту дасть можливість отримати додатковий дохід для КП та стримати ріст тарифів. Адже місто меншою мірою залежатиме від зростання цін на енергоносії, а відтак матиме контроль над тарифами. КП «Теплокомуненерго», яке багато років було дотаційним, стане прибутковим, позаяк вироблятиме свою теплову та електричну енергію. А обсяг викидів СО2 в атмосферу зменшиться вдвічі у порівнянні з використанням котельнями газу.

Наразі на території котельні РК-10, що на пров. Винокурний, 36а, встановлюють термодинамічну установку органічного циклу Ренкіна, яка комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність - 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії.

Проєкт також передбачає заміну мережі центрального теплопостачання котелень РК-9, РК-10 із загальною довжиною теплоізольованих труб приблизно 6810 м (у двотрубному вимірі). На сьогодні вже змонтовано 4450 мп теплових мереж у двотрубному вимірі.

Переобладнують і теплові вузли. Так, в будинках, що підключені до котельні РК-10, РК-11, будуть встановлені індивідуальні теплові пункти. Шляхом технічного переоснащення обладнають 119 індивідуальних пунктів тепла, 57 з яких на сьогодні вже встановлено.

В якості палива використовуватиметься не газ, а щепа, яка є відновлювальним джерелом енергії, а відтак і викиди СО2 зменшаться до 12 650 тонн на рік, що є вдвічі меншим у порівнянні з використанням котельнями газу.

Такий проєкт дозволить місту зменшити споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік, а також електроенергії – до 8050 МВт/год на рік. Втрати теплопостачання зменшаться до 48 297 Гкал на рік. Поза тим, зменшаться та експлуатаційні витрати та витрати на утримання, удосконалиться якість послуги теплопостачання та гарячого водопостачання.

«Аналогічного технологічного процесу в Україні немає. В цьому його унікальність. Така когенераційна установка буде першою в Україні, де комбіновано вироблятиметься і тепло, і електрична енергія. А середня собівартість гігакалорії для теплокомуненерго буде набагато нижчою», - пояснив Петро Сергійчук, технічний директор КП "Житомиртеплокомуненерго".

Цікавою новацією стане монітор, який обладнають на території станції для посекундної візуалізації викидів в атмосферу, тобто житомиряни зможуть в режимі реального часу спостерігати за кількістю атмосферних викидів.

На комунальному підприємстві кажуть, що установка цілодобового циклу дасть можливість будинкам, які підключені до котельні РК-10 (вул. Маликова, проспект Миру, вул. Вільський шлях), отримувати гарячу воду цілодобово.

Планується, що ТЕЦ буде готовою наприкінці літа 2021 року, а навесні цього ж року мають намір вже розпочати будівництво ще однієї станції.

Орієнтована вартість проєкту становить 12 320942,00 швейцарських франків, з яких 9 320 942,00 швейцарських франків – кошти гранту SECO та місцевий внесок у розмірі 3 000 000,00 еквіваленту швейцарських франків.

Нагадаємо, у січні 2020 в інтерв’ю Житомир.info мер Житомира Сергій Сухомлин розповідав про початок будівництва у районі «Гормолзаводу» ТЕЦ з італійським обладнанням.

Повне інтерв’ю з Житомирським міським головою від 16 січня 2020 читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ТЕЦ ЖТКЕ тепло  
Матеріали по темі