Політика

Мажоритарниця від Житомирської області хоче, щоб на державному рівні щорічно відзначали День українського борщу

7 December 2021, 15:20

Народний депутат Тетяна Грищенко, яка обрана від Малинського округу №66 і входить до фракції партії «Слуга народу», долучилася до підготовки проєкту постанови «Про встановлення Дня українського борщу».

Проєкт відповідної постанови Верховної ради зареєстрований 30 листопада 2021 року.

Всього нардепів ініціаторів законопроєкту 24, до авторського колективу також входить Євген Клопотенко, голова громадської організації «Інститут культури України».

«Український борщ – традиційна перша страва українців, а також маркер національної ідентичності. Про давність борщу та його значення в українському житті свідчить велика кількість топонімів та прізвищ (від початку ХІV ст), перші писемні згадки про борщ та його рецептуру відносимо до ХVІ - початку ХVІІ століття. Ця страва виявляє свою стійкість вживання та тяглість історичну, географічну та навіть геополітичну. Неможливо уявити український дім без приготування борщу. Завдяки своєму глибокому впливу на суспільне життя України, український борщ відіграє важливу роль у культурі як прояв гостинності. Ініціатива встановлення Дня українського борщу – дня, коли українці готують, їдять, діляться рецептами борщу та таким чином обмінюються цінною культурологічною інформацією, покликана забезпечити збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяглість культурної традиції», - йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Відзначати День українського борщу пропонують щорічно у другу суботу вересня.

У комплексному плані заходів з відзначення на державному рівні Дня українського борщу, передбачається, зокрема:

проведення щороку заходів, фестивалів та змагань із приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України;

проведення у навчальних закладах, закладах культури та харчування тематичних заходів, лекцій, дискусій про феномен українського борщу, його культурологічну складову, тяглість приготування цієї страви різними поколіннями українців та його вплив на суспільне життя.

«Прийняття проекту даної Постанови дасть можливість на державному рівні вшанувати визначну страву української кухні та частину української культури – борщ, посилити суспільну увагу до збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяглості культурної традиції», - вважають ініціатори нового свята.

Нагадаємо, за час роботи у Верховній раді (з 29 серпня 2019 року) народний депутат Тетяна Грищенко була співавтором майже сотні різноманітних проєктів законів та постанов.

Як повідомляв Житомир.info, народний депутат від Житомирської області Сергій Кузьміних (фракція партії «Слуга народу», обраний від Чуднівського округу №67) є співавтором законопроєкту про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду відхилень від конституційних норм сім'ї, дитинства, материнства і батьківства, який передбачає доповнення КУпАП статтею 180-2 «Пропаганда педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму»:

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: борщ Грищенко ВР свято постанова нардеп  
Матеріали по темі