Політика

НАЗК виявило в декларації депутата Житомирської облради ознаки кримінального правопорушення

28 December 2021, 13:53

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку декларації за 2020 рік депутата Житомирської обласної ради, голови фракції «Сила і Честь» Володимира Кропивницького та виявила ознаки кримінального правопорушення.

Довідка від 17 грудня 2021 року про результати перевірки оприлюднена на сайті НАЗК.

«За результатами повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2020 рік (виправленої), поданої Кропивницьким Володимиром Миколайовичем, депутатом Житомирської обласної ради, встановлено, що суб’єкт декларування при складанні та поданні декларації зазначив недостовірні відомості, чим недотримав вимог Закону. Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 1 286 096,65 грн, що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб’єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України», - йдеться у довідці.

Зазначена частина ст. 366-2 ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. грн до 68 тис. грн) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Перевірка виявила, що Володимир Кропивницький не зазначив в декларації земельну ділянку в Житомирі площею 360 кв.м вартістю 17 тис. 100 грн, яка належить йому з 2008 року; невірно вказав розмір статутного капіталу ПП «Завод мінеральних вод «Океан», яке належить його дружині - 150 тис. грн замість 350 тис. грн; невірно вказана вартість ПП «Фабрика вікон та дверей «Океан», яка належить дружині – 40 тис. грн замість 300 тис. грн; не вказана частка дружини ще у п’яти фірмах, що сумарно становить 124 тис. грн.

Крім того, Кропивницький не вказав в декларації кошти на двох рахунках в ПриватБанку – сумарно 534 тис. 996,65 грн.

Повністю довідку про результати перевірки дивіться тут

Нагадаємо, в листопаді цього року НАЗК завершило перевірку декларації за 2020 рік депутатки Житомирської міської ради з фракції «Сила і Честь» Людмили Кропивницької – дружини Володимира Кропивницького: недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 840 тис. 193,88 грн, у діях суб’єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 КУпАП.

Перевірку декларації депутата Житомирської облради Володимира Кропивницького «за результатами автоматичного аналізу даних у деклараціях комп’ютером» почали на початку червня, а згодом НАЗК повідомило про початок перевірки декларації Людмили Кропивницької.

Як повідомляв Житомир.info, 5 листопада 2021 року НАЗК завершило перевірку декларації депутата Житомирської обласної ради, голови фракції «За майбутнє» Віктора Развадовського за 2020 рік: ознак правопорушень не виявили.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НАЗК перевірка декларація Кропивницький  
Матеріали по темі