Місто

​У Житомирі оброблятимуть інформацію з українського супутника, який запустила компанія Ілона Маска

17 January 2022, 18:50

У Поліському національному університеті оброблятимуть інформацію з нового українського оптичного супутника «Січ-2-30». 13 січня космічний апарат запустила на орбіту компанія SpaceX Ілона Маска. Супутник використовуватимуть для моніторингу стану довкілля чи надзвичайних ситуацій.

Сигнал з «Січ-2-30» прийматимуть на станції центру космічних технологій Поліського національного університету. Через антенні комплекси тут вже отримують інформацію з американських, європейських та китайських супутників.

«Відповідні орбіти апаратів, з якими ми працюємо, тут характеристики, короткі формулярчики. Час – це реальна модель, працює у реальному часі й ми бачимо, що зараз настають сутінки й підходить вечір, ніч», – показує заступник керівника навчально-наукового центру космічних технологій Дмитро Випорханюк.


На знімках з космосу можна побачити теплові аномалії, які свідчать про пожежу та спостерігати за пересуванням циклонів.

Український супутник передаватиме деталізованіше зображення, відповідно фахівці отримуватимуть більше інформації.

«По-перше, інформація високодетальна, порядка 6,1 метра просторова розрізненість. Перед обідом він пролетів над територією України, провів знімання, водночас ми цей же пакет можемо прийняти. Інша важлива річ - це достовірність інформації», – зазначає заступник керівника навчально-наукового центру космічних технологій Дмитро Випорханюк.

Знімки, отримані з «Січ-2-30», зможуть використовувати також у навчальному процесі.

«Ми будемо використовував їх для практичних цілей: для розробки й проведення досліджень у навчальному процесі, для розробки певних рекомендацій щодо удосконалення системи управління на рівні області, забезпечення інформаційного органів влади місцевого самоврядування», – каже ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

Супутник вже успішно вийшов на зв’язок зі станцією Державного космічного агентства на Хмельниччині, але процес передачі інформації поки ще налагоджують.

«Через певний час буде налагоджено прийом з вітчизняного супутника основною станцією, яка в складі Державного космічного агентства працює. Ми, паралельно наша станція, також включається у контур», – каже ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

Завдяки інформації з супутника можна буде попереджувати пожежі чи повені, шукати місця незаконних вирубок, вивчати процеси забруднення річок та морів, робити картографічні виміри.

Нагадаємо, 2 квітня 2021 року у Поліському національному університеті презентували космічну систему оповіщення про пожежі

Як повідомляв Житомир.info, 12 січня 2021 у Житомирі підписали угоду про створення космічного кластера «Полісся».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: супутник Січ Скидан Ілон Маск Випорханюк  
Матеріали по темі