Влада

Верховна рада ухвалила зміни до Сімейного кодексу щодо стягнення аліментів

26 January 2022, 13:41

На пленарному засіданні Верховної ради 26 січня 2022 року прийнято закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)».

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

«Законом удосконалено законодавчі положення та усунуто дискримінаційні розбіжності, які виникли в статтях 181 та 272 Сімейного кодексу. Згідно із Законом, «Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України». Законом частину другу статті 272 Сімейного кодексу викладено в редакції, згідно з якою: «Якщо позов пред'явлений не до всіх зобов'язаних осіб, а лише до деяких з них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов'язку всіх зобов'язаних осіб надавати утримання. При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню на одну дитину, має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини і не може бути менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку», - йдеться у повідомленні.

Мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню з інших членів сім'ї та родичів на одну дитину, становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів».

Зазначимо, що відповідний законопроєкт №3881 був зареєстрований у Верховній раді ще в липні 2020 року і прийнятий в першому читанні 2 березня 2021 року.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а пункт щодо виплати допомоги з державного бюджету – з 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, у лютому 2019 року міністр юстиції Павло Петренко розповідав про способи стягнення аліментів та штрафи за їх несплату. В травні 2020 року в Україні запустили чат-бот, який формує заяви до суду задля стягнення аліментів.

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2021 року У Житомирській області викрили двох керівників територіальних відділів державної виконавчої служби, які привласнювали кошти, що надходили за борги по сплаті аліментів й кредитів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР закон аліменти діти Сімейний кодекс  
Матеріали по темі