Місто

У Житомирі мешканці Корбутівки проти будівництва нової багатоповерхівки на ділянці, яку виділили ЖБК «Добробат»

26 January 2022, 15:52

У Житомирі мешканці мікрорайону Корбутівка 26 січня виступили проти будівництва нового будинку між багатоповерхівками на ділянці за адресою проїзд Шпаковський, 22. Цю земельну ділянку міська рада надала для забудови житлово-будівельному кооперативу «Добробат» у 2020 році.

За словами місцевих жителів, громадських слухань з мешканцями прилеглих будинків не проводили. А вчора, 25 січня, на ділянці зрізали усі дерева та демонтували огорожу. Люди переконані: будувати багатоповерхівку на цій ділянці - незаконно, а забудовник немає відповідних дозвільних документів, тому викликали поліцію.

«Пацанам дали ділянку на Богунії у два рази більшу, ніж цю. Не знаю, чому вони відмовилися, не знаю, чим мотивувалися. Мабуть, тут земля дорожча, ну і краще тут. Вони відмовили заради цієї ділянки. Минулого року вони провели незрозумілі громадські слухання, де мешканці місцевих будинків №2, №8, №5 і цього будинку не були присутні, незрозумілі підписи та звідкись з'явилися громадські слухання, але людей ніхто не запрошував. Вчора вони приїхали й сказали, що це наша земля і почали все валити. Люди проти будівництва, бо якщо почнеться будівництво, на будинку почнуться тріщини і куди вони сюди влізуть. Я також АТОвець, і коли я звертався в міську раду: дайте мені два квадратні метри, вони мені не давали, а тут пацани прийшли і, будь ласка», - розповідає місцевий мешканець Ігор.


«Тут були городники, але тут зараз кринички, тут плавун пливе, тут вони якщо розкопують, то воно все піде… Тут ці сарайчики, да, вони були до цього дому, коли ще не було системи опалення, вони там дрова складали, щоб топити. Так вони залишилися, але вони в проєкті були і ці всі були, але вони ці проєкти анулювали та сказали, що не положено», - каже місцева мешканка Віра.

«Цьому забудовнику землю було виділено у 2020 році й накладено ділянку на наш, де знаходиться дитячий майданчик, тобто вони хочуть провести будівництво там, де у нас дитячий майданчик. Вони хочуть знести наше огородження, у них немає жодних документів. Ми вже зустрічалися з забудовником кілька разів, ми зустрічалися в кабінеті у нашого мера, де ніякого діалогу у нас не відбулося, діалог був один - нас обзивали будь-якими матюками, які вони могли тільки сказати», - додає місцевий мешканець Ярослав.

Натомість представники забудовника кажуть: мають дозвільні документи, а мешканці прилеглих будинків заважають проводити підготовчі роботи.

«Всі документи ми представили поліції, все як не може бути. Незаконно вони заволоділи земельною ділянкою на чотири сотки, які ми оплачуємо два роки, ця земельна ділянка так само платилася вже більше двох років, а ця - рік і шість місяців», - відповідає представник ЖБК «Добробат» Микола.

Адвокат забудовника показує папку з документами.

«Ось проєкт містобудівних умов, договір оренди землі, план, є декларація про початок будівельних робіт», - демонструє адвокат ЖБК «Добробат» Андрій.

В управлінні державно-архітектурного контролю коментують, що наразі забудовник «Добробат» має дозвіл на початок підготовчих робіт.

«Зареєстрований управлінням державно-архітектурного контролю, дата 18.03.21, замовник обслуговуючий кооператив «Добробат», повідомлення про початок виконання підготовчих робіт. Цей документ зареєстрований, дає право на виконання підготовчих робіт на земельній ділянці», - говорить заступник начальника управління ДАБК Олександр Щур.

Нещодавно до управління надходили скарги щодо виконання робіт на цій ділянці, але їх ще не встигли розглянути.

«Якщо будуть підстави для проведення перевірки відповідно до заяви, обов'язково управління буде розглядати це на комісії та приймати рішення», - додає Олександр Щур.

Але мешканці налаштовані рішуче, і якщо їх не почує міська влада, то планують позиватися до суду.

Нагадаємо, на початку 2020 році влада Житомира надати ЖБК «Добробат» в оренду на 5 років ділянку на Корбутівці: 0,2672 га по проїзду Шпаковському, 22. Ділянку надали замість раніше виділеної землі на Богунії - вул.Богунська, 29.

Як повідомляв Житомир.info, представники ВПК «Айдар» 9 листопада 2017 року зірвали початок сесії міської ради: вони виступали проти надання ЖБК «Полісся-2016» земельної ділянки на проїзді Шпаковському, 18, 20 і заявляли, що хочуть отримати ділянку на Корбутівці замість наданих ЖБК «Добробат» 0,7205 га по вулиці Богунській, 29.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Корбутівка забудова будинок ділянка протест  
Матеріали по темі