Місто

​Депутати заклали в «енергетичний план» Житомира 500 млн грн на програму з утеплення будинків і виділили 1 млн грн на проєктування

15 February 2022, 10:26

У Житомирі погодили внесення змін та доповнень до міської цільової програми «Муніципальний енергетичний план Житомирської міської ради»: заклали 500 млн грн на участь у державній програмі з енергоефективності житлових будинків, а також виділили 1 млн грн на проведення тендерних процедур з виготовлення проєктно-кошторисних документацій.

Відповідне рішення було прийняте 15 лютого на позачерговому засіданні сесії Житомирської міської ради.

«У нас оголошена ініціатива по термомодернізації житлових будинків в Україні. На це урядом розроблена програма – фактично це кредитна лінія у гривні на 20 років під 3%, 120 чи 140 млрд грн. Міста вже подали заявки, у нас багато ОСББ, які бажають вступити в цю програму і для того, щоб одними з найперших отримати можливість прийняти участь в цій програмі, нам потрібно розробити ПКД на утеплення будинків. Тому пропонується внести зміни до відповідної програми на суму в 500 млн грн і ще ми виділяємо 1 млн грн, для того, щоб оголосити тендерні процедури на проєктування. Це ще не на проєкти, це лише тендерні процедури. Але для того, щоб не втрачати час, ми маємо розпочати це робити. Буде війна чи не буде – ми не можемо сказати, але те, що наступного року буде зима і нам потрібно утеплювати будинки, це я знаю на 100%», - зазначив мер Житомира Сергій Сухомлин.

За словами міського голови, в Житомирі 175 ОСББ уже провели збори і прийняли відповідні рішення щодо участі в даній програмі з енергоефективності. Окрім того, дана програма розрахована не лише на будинки, де створені ОСББ, відповідні рішення можуть прийматися зборами мешканців будинку, у яких не створено ОСББ, або ж участь у програмі можуть брати управляючі компанії.

«Наразі в цій програмі виявили бажання брати участь 175 будинків. Сьогодні ми підпишемо розпорядження про створення робочої групи для того, щоб разом провести відбір перших 50-60 будинків, які планують подаватися в «першу хвилю», - зазначив Сухомлин.

Депутат Ігор Скоропад поцікавився, чи бюджетні кошти виділятимуться ОСББ на поворотній основі.

«В проєкті Кабінету міністрів стосовно цієї програми було визначено, що фінансування на проєктування по цій програмі відбувається на поворотній основі від вигодонабувача, тобто від ОСББ та, можливо, управляючих компаній. Чи зараз ми даємо кошти з бюджету, а потім ці кошти мають бути повернуті вигодонабувачами, чи так і лишиться проєктування за кошти міського бюджету?», - запитав Ігор Скоропад.

На що міський голова, який був у складі розробників даної програми, зазначив, що уряд дав можливість місцевому самоврядуванню самостійно вирішувати, як бути: чи усе перекладати на мешканців, чи робити часткове співфінансування з місцевого бюджету.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 11 лютого 2022 шість громад у Житомирській області підписали меморандум з Фондом енергоефективності.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: енергоефективність термомодернізація утеплення  
Матеріали по темі