Суспільство

Національний регулятор дозволив в Україні всім охочим користуватися Starlink

20 April 2022, 16:41

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) дозволила використовувати термінали Starlink усім категоріям користувачів, а не лише критичній інфраструктурі.

Про це 20 квітня повідомляє пресслужба регулятора.

«Рекомендувати Національному центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій уточнити умови використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink, встановивши, що на період дії режиму воєнного стану використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink дозволяється усіма категоріями користувачів за умови дотримання електромагнітної сумісності радіообладнання», - йдеться у рішенні НКЕК, ухваленому 20 квітня 2022 року.

Зауважимо, що 19 квітня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомляла про можливу небезпеку масового використання Starlink.

«Масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових. Тому використання терміналів для доступу в мережу від компанії SpaceX споживачами, окрім об’єктів критичної інфраструктури, наразі обмежене. Ця проблема є тимчасовою і пов’язана з новизною техніки від SpaceX. Для зняття цих обмежень потрібно провести розрахунки та низку досліджень, які продемонструють, наскільки робота терміналів на частотах, які вони використовують, може вплинути на роботу інших користувачів. Після підтвердження безпеки використання терміналів Starlink, вони можуть бути допущені до масового використання», - зазначалося у повідомленні.

Нагадаємо, 11 березня Житомир отримав перші супутникові термінал Starlink, які передали військовим. 20 березня Житомир отримав ще чотири Starlink, після чого мер Сергій Сухомлин запросив засновника SpaceX Ілона Маска у Житомир.

Як повідомляв Житомир.info, на початку березня 2022 року у Житомирі бомбосховища та укриття почали обладнувати безкоштовним інтернетом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: інтернет Starlink НКЕК  
Матеріали по темі