Суспільство

У двох громадах Житомирської області місцева влада заборонила відвідувати кладовища у поминальні дні

28 April 2022, 16:47

Упродовж 30 квітня-3 травня у населених пунктах Житомирської області триватимуть поминальні дні. Понад 400 поліцейських дбатимуть про правопорядок та безпеку полісян.

Про це 28 квітня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.

Водночас правоохоронці інформують про обмеження, пов’язані з бойовими діями у деяких громадах області, та нагадують про правила поведінки у разі виявлення підозрілих предметів.

«Загалом на території Житомирщини очікується проведення таких заходів у понад 530 населених пунктах. На більш ніж 600 кладовищах пройдуть богослужіння та заходи з вшанування пам’яті померлих, в яких візьмуть участь близько 37 тисяч громадян», – йдеться у повідомленні.

Водночас, зазначається, що, враховуючи небезпеку для людей через бойові дії, що проходили на півночі та сході області, місцевими органами влади прийняті рішення щодо заборони відвідування кладовищ в окремих старостинських округах Малинської міської територіальної громади (Морозівському, Любовицькому, Ново-Вороб’ївському, Пиріжківському, Малинівському) та Народицької.

Тож поліцейські закликають жителів та гостей цих громад утриматися від відвідування місць поховань та у разі переміщення між населеними пунктами рухатися лише основними перевіреними шляхами.

Окрім того, людям нагадують, що нині в області заборонено відвідувати ліси. На жаль, небезпека мінувань та випадкового натрапляння на вибухонебезпечні предмети залишається високою.

Правоохоронці звертають увагу громадян на те, що за рішеннями органів місцевого самоврядування можуть бути внесені зміни щодо руху громадського транспорту. Зокрема, у м. Житомирі зранку 1 травня діятимуть такі обмеження: рух по Західному шосе буде здійснюватися в односторонньому напрямку від с. Тетерівки у бік Богунії. Рух транзитного транспорту йтиме через місто. Разом з тим, з майдану Перемоги запустять додаткові комунальні автобуси, які прямуватимуть до Корбутівського кладовища.

Нагадаємо, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Богдан закликає жителів Житомирської області не іти на кладовище у поминальні дні, наголосивши, що відвідини могил рідних саме у ці дні не є обов’язковими.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поминальні дні поминальна неділя проводи кладовище цвинтар  
Матеріали по темі