Суспільство

Мер Коростеня назвав знесення пам’ятника комсомольцям «варварством ХХІ століття»

10 May 2022, 17:02

Мер Коростеня Володимир Москаленко назвав знесення пам’ятника комсомольцям варварством і повідомив про відкриття кримінального провадження.

Про це Москаленко сказав в коментарі журналістам комунального телеканалу «Коростень ТБ» в сюжеті, оприлюдненому 10 травня.

«Всі побачили варварство ХХІ століття з боку молодих людей, які себе проявили в місті Коростені. Хай (люди) дивляться і дають оцінку. І я б хотів, щоб за два місяці зробили цю площу, будемо дуже вдячні, я кожному з них подяку випишу. А на те, що було зроблено, балансоутримувачі (пам’ятника) подали заяву в поліцію, відкрита кримінальна справа, і ті, хто це робив, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», - сказав Володимир Москаленко.

Журналісти телеканалу, власником якого є Коростенська міська рада, зазначають, що пам’ятник повалили, але не прибрали, а у коростенців неоднозначні враження від такої декомунізації. Також зазначається, що міська влада планувала цього року провести реконструкцію площі, втім через воєнні дії цього не сталось.

Нагадаємо, 7 травня представники ГО «Молодь Північного краю» демонтувати пам’ятник «Молоді ХХ століття», або пам’ятник комсомольцям, як його називають місцеві.


Зазначимо, у грудні 2016 року «Історична правда» інформувала, що «у м. Коростені Житомирської області своєрідно виконали закон «Про засудження нацистського і радянського тоталітарних режимів». Посилаючись на відомості місцевого телеканалу, видання повідомляло, що жодного пам’ятника на честь діячів СРСР не знесли. Натомість, їх просто перейменували.

«Так, колишній пам’ятник комсомольцям Коростеня переназвали на честь "молоді Коростеня ХХ століття". Монумент червоному комдиву Миколі Щорсу став називатися пам’ятником "Учасникам Української революції початку ХХ століття". А погруддя коростенському більшовику Лук’яну Табукашвілі, який служив начальником бронеколони 1-ї Української радянської армії та бронепотяга "Комуніст Коростенського району" в 1919 роках перейменували на пам’ятник "залізничникам-коростенцям"», – писала тоді «Історична правда».

Як повідомляв Житомир.info, 20 квітня 2022 року пресслужба Бердичівської міської ради інформувала, що у Бердичеві демонтували обеліск учасникам громадянської війни, розташований біля Центрального універмагу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам’ятник радянський пам’ятник Москаленко демонтаж Коростень 
Матеріали по темі