Економіка

Уряд вирішив відмовитися від регулювання цін на пальне: прогнозують дизпаливо по 58 грн, бензин по 52 грн

18 May 2022, 09:41

Перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від держрегулювання цін на пальне.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі всеукраїнського марафону 17 травня – інформує «НВ,Бізнес».

«У нас (оперативного штабу) була тривала дискусія з операторами ринку, і за підсумками сьогоднішнього засідання було прийнято домовленість, що ми з боку держави призупинимо цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони могли весь доступний ресурс на європейському чи навіть не європейському ринку транспортувати в Україну», - заявила вона.

За словами Свириденко, в уряді очікують, що граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин — не вищими за 52 грн:

«Щойно ми відчуємо, що оператори ринку зловживають становищем, ми будемо запроваджувати щодо них санкції, будемо моніторити ситуацію щодобово», - сказала Юлія Свириденко.

Перша віцепрем'єрка додала, що, на її думку, таке рішення дозволить скоротити черги на АЗС за паливом і відновити баланс на ринку найближчими тижнями.

Нагадаємо, 13 травня Антимонопольний комітет України повідомив, що розпочав дослідження дотримання суб'єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства щодо захисту економічної конкуренції.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні Уряду 29 квітня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що основна причина дефіциту пального – знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, для вирішення питання дефіциту пального на АЗС внесли зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, підвищивши граничний рівень торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива: дизпалива – з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%), бензинів автомобільних – з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%). Роздрібні мережі АЗС у період з 29 квітня по 2 травня відкоригували ціни на бензини й дизельне пальне з урахуванням торгової надбавки, визначеної Урядом.

На брифінгу 6 травня керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та мер Житомира Сергій Сухомлин розповідали, що ситуацію з паливом мають вирішити протягом двох тижнів, але водіям треба бути готовими до зростання ціни. Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма на брифінгу 11 травня запевняв, що в Україну сьогодні доправляють достатньо бензину й дизеля, щоб задовольняти щоденну потребу громадян, тож дедалі більше АЗС будуть відкриватися й реалізовувати пальне.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пальне Свириденко бензин дизель дизпаливо  
Матеріали по темі