Місто

Замість традиційної «лінійки» – онлайн-конференція: як в одній з житомирських шкіл відсвяткували Останній дзвоник у воєнний час

27 May 2022, 15:10

Це спортивний майданчик житомирської школи № 21. За традицією на цьому місці проходило свято останнього дзвоника. Але сьогодні, 27 травня, тут порожньо. Свято проходить в онлайн форматі.

Сьогодні випускників вітали вчителі, учні молодших класів та друзі. Також із класним керівником переглядали фото та згадували шкільне життя. Стримати сльози було складно усім.

«Щойно для них пролунав останній дзвоник. Не так ми його уявляли собі, не такі були мрії, не такі були плани, але війна внесла свої корективи. Половина діток зараз знаходяться за кордоном, і дуже приємно було їх бачити, вони сумують за школою. Навіть якщо вони зараз навчаються за кордоном, вони є випускниками нашої школи. У дітей було багато сліз, у вчителів були сльози, але це були сльози не смутку і горя, а сльози гордості. Знаєте, їх називають випускниками війни, а я хочу, щоб вони стали випускниками перемоги», – розповідає класний керівник 11-В класу Людмила Андрущенко.


Колись випускником цієї школи був Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Сьогодні він вирішив підтримати одинадцятикласників та привітати їх з успішним завершенням навчання.

«Сьогодні чудовий день, і я думаю, що він вам запам’ятається на все життя. Я думаю, що через багато років ваші онуки будуть розповідати про вас, як ви мужньо пережили цей час, як Україна виборола свою свободу. Мрійте, обов’язково мрійте, навіть у такий складний час, все буде добре. Всім нам миру, добра, всього найкращого. Ви молодці, все буде добре в нас. І всіх вітаю», – говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

В школі дуже сумують за традиційним святкуванням останнього дзвоника, каже заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 21 Олена Тарасова.

«Хвилюємося, звісно, трохи більше, бо вперше в нашому житті голос шкільного дзвінка може перебити сигнал повітряної тривоги, тому з міркувань безпеки ми проводимо це свято онлайн. Це найулюбленіше свято не тільки нашої шкільної родини, а й усього мікрорайону, бо у цей день все шкільне подвір’я нагадувало величезний галасливий вулик. Дитячий сміх, пісні та музика лунали на весь мікрорайон, на спортивному майданчику ми шикувалися усі, це були обов’язково. Якісь флешмоби, квести, ігри – було незабутнє свято. І, звісно, хотілося повторити», – каже заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 21 Олена Тарасова.

В школі сподіваються, що зовсім скоро Україна переможе, в новому навчальному році пролунає перший дзвоник й учні повернуться за шкільні парти.

Як проходив Останній дзвоник в одній зі шкіл Житомира у 2021 році, дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській міській територіальній громаді навчальний рік 2021/2022 завершується 27 травня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа школа №21 останній дзвоник випускник  
Матеріали по темі