Місто

У Житомирі патрульні відновили перевірки пасажирського транспорту: діагностують техстан оглядають салон і документи

16 June 2022, 17:55

У Житомирі відновили перевірки технічного стану транспорту, який перевозить пасажирів. Через збройну агресію росії такі перевірки призупиняли, але зараз патрульні за допомогою мобільних діагностичних станцій знову здійснюють контроль над перевізниками. Як це відбувається в умовах війни, дізнавалися журналісти Житомир.info.

Інспектори відділу безпеки дорожнього руху перевіряли у водіїв документи, салон транспорту і його технічний стан. Недоліки сьогодні, 16 червня, виявили у приміському маршрутному таксі № 110.

«З технічним станом транспортних засобів більш-менш був порядок, здійснювалися заміри, заміри відповідають вимогам правил дорожнього руху. Але, на жаль, ці транспортні засоби підлягають обов’язковому технічному контролю, проте вчасно не пройшли його. Тому були складені відповідні адміністративні матеріали відносно водіїв за частиною третьою статті 121, передбачена відповідальність для водія – штраф у розмірі 340 грн. Таких порушень зараз не дуже й багато, але вони є», — розповідає старший інспектор відділу БДР патрульної поліції в Житомирській області Євген Куликівський.


Водії на виявлені порушення реагують по-різному.

«Я не бачив, що не пройдений техогляд, недогледіли», — каже водій Олександр.

«Я не вважаю це проблемою, є проблеми набагато більші», — говорить водій Роман.

Водії повинні дбати про безпеку пасажирів, особливо під час воєнного стану, кажуть інспектори відділу безпеки дорожнього руху.

«На жаль, у зв’язку з тим, що побільшало транспорту, у нас збільшилася кількість дорожньо-транспортних пригод, тому здійснюються такі перевірки. Люди відносяться до цього нормально. Як водії, так і пасажири розуміють, що, хоч в країні війна, але безпека пасажирів повинна бути. Таких порушень не дуже багато, але вони є», — каже Євген Куликівський.

Мобільні діагностичні станції патрульні отримали восени 2021 року. Інспектори зізнаються: з появою таких спеціалізованих автомобілів працювати стало краще й ефективніше.

«Набагато легше стало працювати: є обладнання, за допомогою якого можна робити заміри, є відповідне програмне забезпечення, ноутбук, деякі прилади приєднуються до ноутбука, туди вносяться відповідні данні, робиться видрук. Водію можна показати й довести, все це фіксується, тому в цьому плані стало набагато легше і простіше працювати», — говорить Євген Куликівський.

Інспектори перевірятимуть транспорт на міських, приміських, внутрішньообласних, та міжобласних маршрутах. Такі перевірки проводитимуть постійно.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року на дорогах Житомирської області почали працювати спеціалізовані автомобілі патрульної поліції – мобільні діагностичні станції.

Як повідомляв Житомир.info, 30 листопада 2021 року працівники Укртрансбезпеки під час перевірки приватного підприємства «Шеріфф», яке обслуговує маршрути № 58, 30, 18 та 19, виявили порушення в близько 10 транспортних засобах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перевірка патрульний транспорт діагностична станція  
Матеріали по темі