Суспільство

Через місяць безробіття критерії підходящої роботи змінюються: у Житомирському обласному центрі зайнятості розповіли про новий закон

19 June 2022, 10:11

У період дії воєнного стану для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, вимоги до підбору підходящої роботи змінюються.

Про це 17 червня повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«Якщо місце роботи не було знайдене протягом 30 календарних днів з дати надання статусу безробітного, надалі для такого пошукача підходящою вважається робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, із заробітною платою не нижче розміру мінімальної для роботи на умовах повного робочого дня. Така ж робота є підходящою і для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу», – йдеться у повідомленні.

Тобто, у разі відсутності пропозицій роботи, що відповідають професійному досвіду безробітного, йому пропонуються вакансії з урахуванням потреби ринку праці та вимог роботодавця до претендентів на посаду.

Зазначається також, що підбір роботи здійснюється за місцем звернення особи до підрозділу служби зайнятості і не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, але без згоди клієнта не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання чи перебування.

Закон України, яким внесені зміни – http://surl.li/cfqjf.

Всі зареєстровані вакансії – сайті у розділі «Шукаю роботу» https://cutt.ly/4Dz4cVI.

Маєте запитання – телефонуйте на гарячі лінії 063-214-41-75 і 097-417-84-96 або пишіть у телеграм-чат обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_Zhytomyr.

Актуальна інформація щодо діяльності Державної служби зайнятості - також на офіційному телеграм-каналі: https://t.me/+EMOeELVlILE2MWZi.

Нагадаємо, 16 червня пресслужба обласного центру зайнятості інформувала, що за п’ять з половиною місяців 2022 року послугами служби зайнятості в Житомирській області скористалися близько 28 200 людей, з яких понад 11 600 звернулись за пошуком роботи в період воєнного стану. Зазначалося також, що через повномасштабну війну попит роботодавців на працівників в області зменшився вдвічі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Центр зайнятості служба зайнятості ЦЗ вакансія безробіття безробітний робота працевлаштування  
Матеріали по темі