Місто

Чоловік з Японії поселив у себе вдома родину з Житомира, а сам приїхав в Україну, аби показати світу правду про війну

21 June 2022, 18:49

Сьогодні в України з’явилося багато друзів з різних куточків світу. Вони допомагають нашим людям і словом, і ділом. Дайсуке Тарутані приїхав до Житомира з Японії, з міста Кобе, аби на власні очі побачити, як люди живуть в умовах війни, а потім показати це всьому світу.

«Я прилетів в Монако, і звідки проїхав на машині понад дві тисячі кілометрів, щоб показати Україну світові, щоб допомогти Україні», - каже волонтер з Японії Дайсуке Тарутані.

Чоловік розповідає, що зазвичай Японія не приймала біженців, але після російського вторгнення в Україну порядок змінився, якщо місцеві беруть відповідальність за родину, то такий прихисток став можливим. Тому японський волонтер взяв таку відповідальність, і допоміг українським сім'ям дістатися до своєї країни, і навіть поселив у себе вдома родину з Житомира.

«Я запросив десятьох людей з України. У цьому мені допомагає моя дружина Тетяна, вона з України, з Донецька. Декілька людей живе у мене вдома, інші живуть у церкві. Я написав у фейсбуці, що готовий прийняти людей з України, які хочуть втекти від цієї війни. Вони написали мені і я допоміг їм вибратися, доїхати до Японії», - ділиться Дайсуке Тарутані.


Про житомирян каже: люди неймовірно сильні духом, а також з відкритим серцем. Дивується, наскільки українці вільна нація.

Попри те, що росія запевняє, що не стріляє по цивільних об'єктах, волонтер з Японії переконався в протилежному на власні очі, і тепер планує розповісти про це друзям з різних країн.

«Я побачив школу, яку розбомбили, житлові будинки навколо, де відсутні вікна. Це жахливий факт. Бажаю, щоб це негайно зупинилося. Хочу розповісти, що у Житомирі постраждали цивільні об'єкти, зокрема, школа та житлові будинки», - сказав волонтер з Японії Дайсуке Тарутані.

А потім додає, що українцям мають допомогти завершити цю війну.

«Я живу в Японії – це досить спокійна і безпечна країна. Хочу показати своїм людям, адже вони перестали думати про те, що може трапитися з ними. Вважаю, що для того, аби закінчити війну в Україні треба, щоб НАТО, Європейські країни та Японія скооперувалися з Україною, і закінчили цю війну, захистили Україну», - каже волонтер з Японії Дайсуке Тарутані.

На завершення розмови волонтер підкреслює, що українській армії потрібні сучасні технології, і сміючись показує фото літаючого байку. Зізнається, що мріє побачити та розповісти про свою ідею президенту України Володимиру Зеленському.

Нагадаємо, що UNICEF розширив категорії сімей, які можуть отримати грошову допомогу. Хто, як і де у Житомирі може подати документи читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, американський благодійний фонд передав мобільний госпіталь та медичне обладнання для житомирської бригади.

Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: війна волонтер Японія росія допомога  
Матеріали по темі