Події

У Житомирі суд виніс вирок вчительці української мови, яка переконувала колег, що сюжети з Бучі «постановочні»

29 June 2022, 17:48

У Житомирі суд виніс вирок місцевій жительці, вчительці української мови, яка перед колегами виправдовувала дії збройних сил російської федерації, переконувала, що необхідно відновити дружні стосунки України та рф, а відеосюжети з Бучі називала «постановочними». Покарання – позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на 10 років.

Вирок щодо вказаної кримінальної справи (ч.1ст.111-1 КК України. Колабораційна діяльність) Богунський районний суд м. Житомира виніс 22 червня 2022 року. У Єдиному державному реєстрі судових рішень вирок оприлюднили 23 червня.

Обвинувачена – уродженка села Андрусіїв Гощанського району Рівненської області, працює на посаді вчителя української мови в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 м. Житомира.

З вироку суду відомо, що вчителька «агітувала» за рф 10 травня 2022 року перебуваючи на робочу місці, в одній із аудиторій школи, під час засідання методичного об`єднання вчителів української мови. При цьому двері до аудиторії були відчинені, тож заклики й переконування могли чути не лише колеги, а й інші особи, що на той час були у школі.

Жінка «публічно виправдовувала перед присутніми та перехожими повз кабінет особами дії збройних сил російської федерації, переконуючи присутніх та сторонніх осіб, що на території України відбувається «спеціальна військова операція» збройних сил російської федерації, а не війна, направлена на надання допомоги братському українському народу у відстоюванні своїх конституційних прав. Крім того, ОСОБА_1 переконувала про необхідність відновлення дружніх стосунків України з російською федерацією та вказувала на безперспективність опору населення України та її збройних сил військам російської федерації, цинічно переконувала у не здатності українських військ захистити український народ».

Окрім того, педагог доводила своїм колегам, що українські засоби інформації дезінформують населення про наслідки окупації російськими військами частин території України, штучно створюючи «постановочні» відеосюжети, які не відповідають дійсності, зокрема, про наслідки незаконних дій збройних сил російської федерації в м. Буча Київської області.

Вирок Богунського районного суду м. Житомира від 22.06.2022 року

«Таким чином, ОСОБА_1, як громадянка України, публічно заперечувала здійснення збройної агресії проти України, виправдовувала дії військово-політичного керівництва країни-агресора, її збройних формувань, а також невизнання поширення державного суверенітету України на її тимчасово окупованій території. Своїми умисними діями, які виразилися у публічному запереченні громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України та публічних закликах громадянином України до підтримки рішень та дій держави агресора, збройних формувань, ОСОБА_1 вчинила кримінальний проступок, передбачений ч.1 ст. 111-1 КК України», – йдеться у матеріалах суду

Зазначається, що вчителька-колаборантка «беззаперечно визнала свою винуватість, не оспорювала встановлені обставини та надала згоду на розгляд обвинувального акту за її відсутності».

Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченої, стало щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Врешті, суд ухвалив визнати жінку винною та призначити їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов`язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на строк 10 років.

Вирок Богунського районного суду м. Житомира від 22.06.2022 року

Як повідомляв Житомир.info, 11 червня 2022 року управління СБУ в Житомирській області інформувало про викриття в колабораціонізмі вчительки української мови однієї із шкіл обласного центру: жінка переконувала колег, що путін хоче врятувати український народ від «бандерівців».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: колаборант колабораціонізм суд вирок  
Матеріали по темі