Події

Прокуратура подала апеляцію на вирок житомирській вчительці-колаборантці: хоче, аби її позбавили права займатися викладанням

30 June 2022, 12:30

У Житомирі прокуратура наполягає на суворішому покаранні для вчительки української мови, засудженої за колабораціонізм, і подала апеляцію на вирок суду.

Про це 30 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За обвинувачення Житомирською окружною прокуратурою вчительку місцевої школи визнано винною у публічному запереченні здійснення збройної агресії проти України, встановленні та утвердженні тимчасової окупації частини території України та публічних закликах до підтримки рішень і дій держави-агресора, збройних формувань (ч. 1 ст. 111-1 КК України)», – йдеться у повідомленні.

Вчительці, що скоїла кримінальне правопорушення під час виконання своїх професійних обов’язків, призначено покарання в межах санкції статті у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на строк 10 років.

«Однак судом при постановленні вироку не враховано можливість застосування до обвинуваченої покарання, пов’язаного з позбавленням права займатись навчальною та виховною діяльністю на цей строк», – зазначають у прокуратурі.

Тож, зважаючи на це, Житомирська окружна прокуратура 29.06.2022 подала апеляцію на вирок Богунського районного суду міста Житомира та наполягатиме на застосуванні покарання з врахуванням обставин, за яких скоєно кримінальне правопорушення.

У прокуратурі нагадують обставини кримінального правопорушення: жителька Житомира, вчителька української мови, проводила колабораційну пропаганду серед своїх колег, безпосередньо у школі під час засідання методоб’єднання вчителів-мовників. Засуджена висловлювала безліч претензій і до Збройних Сил України, і до українських журналістів. Зокрема, зневажливо висловлювалася про українських військових, стверджуючи, що вони не можуть захистити мирних жителів. А українські ЗМІ неправдиво висвітлюють події про окупацію російськими військовими міст і сіл, і всі їхні сюжети про розстріли жителів Бучі – постановочні. І взагалі, обвинувачена стверджувала, що в Україні проводиться «військова операція», і немає ніякої війни.

Як повідомляв Житомир.info, 22 червня 2022 року Богунський районний суд м. Житомира виніс вирок вчительці місцевої школи, яка перед колегами виправдовувала дії збройних сил російської федерації, переконувала, що необхідно відновити дружні стосунки України та рф, а відеосюжети з Бучі називала «постановочними». За колабораційну діяльність суд призначив їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, строком на 10 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: колаборант колабораціонізм суд вирок вчителька прокуратура апеляція  
Матеріали по темі