Місто

Чистити русло річки Тетерів у Житомирі будуть до жовтня і ще хочуть зробити капітальний ремонт дамби

12 July 2022, 15:02

У Житомирі продовжують чистити русло річки Тетерів. Зараз роботи виконані майже на 60%, проте триватимуть до осені.

Про наступні етапи робіт, видалення зелених насаджень і терміни завершення очистки русла 12 липня Житомир.info розповів начальник управління комунального господарства Олександр Марцун.

«Практично до пішохідного мосту роботи виконані, але частково. Тобто саме русло очищено до природного рівня русла, але до мосту ви бачите два вали складеного мулу, який не вивезений в карти для накопичення мулу. Затримка є якраз в облаштуванні тимчасових під'їзних шляхів. У нас тут задіяно три екскаватори, два-три самоскиди і два бульдозери. Роботи виконані близько на 60%, я думаю, що до кінця жовтня завершаться», – розповідає Олександр Марцун.


Раніше комунальники прибрали старі та аварійні дерева вздовж берегів річки для виконання робіт. За словами Олександра Марцуна, на наступній ділянці, від пішохідного мосту у бік монумента Слави, дерева не заважають роботі, але там також є аварійні дерева.

«Після пішохідного мосту роботи будуть виконуватися на наступному тижні. Все, що буде після пішохідного мосту, буде вивозитися в район Чуднівського мосту. З тієї сторони річки, з боку Зарічан, бачите, там аналогічні дерева, такі, як були тут, вони також потребують знесення, вони вже вибракувані. Вони на очистку річки не впливають. Це територія парку культури, вони вже зробили вибраковку, коли вони будуть зносити, поки мені невідомо», – сказав Олександр Марцун.

Зараз можна помітити, що на дні річки з'явилася рослинність, як пояснив начальник управління комунального господарства – це ніяк не нашкодить річці.

«Це нормально, мул надзвичайно родючий, і буквально трохи дощу – і на ньому одразу все росте. Але це абсолютно не вплине (ред. – на річку). Вода самостійно промиває річку. Через те, що дамба відкрита, річка частину роботи зробила за нас: промила русло на глибину 60-70 см у деяких місцях», – говорить начальник управління комунального господарства Олександр Марцун.

Паралельно з тим, як чистять русло річки, міська рада хоче встигнути до жовтня відремонтувати дамбу. Але наразі шукають можливість виконати роботи з капітального ремонту.

«У нас є ще одне невирішене питання – це ремонт самої дамби на вулиці Жуйка, 12. Недоцільно підняти воду, а потім іншим разом її спустити, аби виконати ремонт. Ці роботи будуть виконані паралельно, зараз шукаємо технічне рішення щодо виконання цих робіт. Просто є деякі обмеження щодо виконання робіт капітального характеру у військовий період», – розповів Олександр Марцун.

Нагадаємо, 26 травня на брифінгу Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, що завершити чистити русло річки Тетерів планують до кінця літа.

Як повідомляв Житомир.info, на початку квітня у Житомирі почали чистити русло річки Тетерів, зокрема, 19 квітня комунальники прибирали старі та аварійні дерева вздовж берегів річки: за словами начальника управління комунального господарства Олександра Марцуна, на березі зрізали близько ста дерев, які були аварійними та заважали роботі.

Станом на 12 травня в Житомирі продовжували чистити русло річки Тетерів, складуючи мул на березі. Дата завершення робіт на той час була невідома.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: річка Тетерів мул русло дамба  
Матеріали по темі