Влада

В Житомирській області хочуть вирішити проблему черг у відділах міграційної служби: планують видавати паспорти в ЦНАПах

4 August 2022, 13:58

В умовах війни видача та оформлення документів, що посвідчують особу є надзвичайно важливим питанням, на жаль, через реалії воєнного часу, на Житомирщині значно скоротилася кількість відділень Державної міграційної служби, томи є нагальне питання покращити систему видачі паспортів.

Про це йшлося під час наради начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка з головами громад області, до якої також долучилися заступники начальника ОВА та представники структурних підрозділів – повідомляє 4 серпня пресслужба ОВА.

«На сьогодні потреба в оформленні паспортів меншою не стала. Навпаки, з урахуванням громадян, які евакуювалися з областей, охоплених війною, що принесла на вільну українську землю росія, потреба у відновлені втрачених документів стає дедалі більшою. Наприклад, до обласного управління щодня приходять 100 та більше людей. Збільшилось навантаження і в районних центрах», – сказав Віталій Бунечко.

Начальник ОВА наголосив, що зараз головне завдання місцевої влади спільно з міграційною службою створити умови для надання таких послуг на базі створених ЦНАПів, які вже активно оформлюють й видають паспорти в 3 громадах області – в Іршанській, Станишівській та Попільнянській.

Необхідне для видачі документів обладнання також є у Бердичівській, Брусилівській, Новоград-Волинській, Овруцькій та Оліївській громадах, але воно ще потребує необхідного налаштування. Очікується, що ЦНАПи цих громад розпочнуть надавати послуги найближчим часом.

«Разом із тим, решті громад, де припинено роботу відділень міграційної служби, необхідно спільними зусиллями розв’язати це питання та знайти ресурс на встановлення такої техніки. Це не потребує занадто великих вкладень, натомість громади отримають постійне джерело надходжень до бюджету громади – оплату відповідних послуг, а також зробить життя людей більш комфортним», – зазначив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, в Житомирі в обласному управлінні Державної міграційної служби люди по кілька днів стоять у чергах, щоб подати документи на оформлення паспорту або забрати готові закордонні паспорти. Начальник управління ДМС у Житомирській області пояснював, що зараз не працює 19 підрозділів – це тимчасове рішення, яке пов'язано з безпекою.

Як повідомляв Житомир.info, 5 липня 2022 року на сайті управління ДМС у Житомирській області повідомили, що закрили частину секторів та відділів у селищах, що раніше були райцентрами, працює лише сім підрозділів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОВА паспорт ЦНАП закордонний паспорт міграційна служба Бунечко 
Матеріали по темі