Місто

У Житомирі на благодійній виставці у театрі ляльок планують зібрати 100 тис. грн на потреби ЗСУ

17 August 2022, 16:45

Ляльки-мотанки, намиста, рушники, ікони. І це ще не повний перелік експонатів, представлених майстрами народної творчості, на благодійній виставці-продажу на підтримку ЗСУ в Житомирі. Організатори сподіваються на активність містян і планують зібрати більше 100 тисяч гривень на підтримку українського війська.

«Загальна кількість експонатів, яка є на сьогодні, – 247. Номінальна їх вартість, в яку ми їх оцінили, орієнтовно 100 тис. грн. Це той мінімум, який ми плануємо отримати по завершенні нашої виставки-акції від реалізації цих товарів. Але, звичайно, кожен, хто придбає, може зробити більший внесок, якщо є така можливість і бажання», – розповідає заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець.


З майже 250 лотів приковує погляд ікона Пресвятої Богородиці. Її авторка тішиться, що відтепер молитовний образ стане не лише для власника оберегом, а і для військових, на потреби яких підуть виручені кошти від продажу.

«Та діяльність, яка найбільше урівноважує мою душу, мій душевний стан. І в горі, і в радості, я вважаю, що молитовні образи потрібні. Я хочу, щоб моя ікона була у кожному домі. Щоб вона берегла кожну людину, яка взяла її до рук і до неї перехрестилась. Тому перша моя думка, що це буде ікона Покрова – ікона-символ. Символ ЗСУ, символ козацтва», – ділиться майстриня Алла Волошина.

Аби долучитись гривнею, з Баранівки до обласного центру приїхала пані Надія, яка сама, як виявилось, активно впроваджує подібні благодійні ініціативи у себе вдома.

«І сітки плетемо, готуємо їжу, консервуємо, допомагаємо у придбанні автомобілів. А сьогодні така незвична виставка, і гріх було не приїхати. У мене вдома є невеличка колекція із ляльок-мотанок, у таких кольорах у мене на жаль, не було, і дуже рада, що я її придбала. Лялечка коштує 500 грн», – говорить відвідувачка виставки Надія.

І відвідувачі, і організатори виставки чи не в один голос твердять: мета одна на всіх – підтримати героїв-захисників.

«Саме основне – це те, що вона піде на підтримку ЗСУ. Хто, як не ми? Їм там гірше. Нам тут сонце світить, тому ми повинні усі бути в одному кулаку – і до перемоги», – зауважує Надія.

«Потрібна підтримка, щоб всі знали, що ми віримо у наші ЗСУ, і перемога не за горами. Україна повинна бути вільною, незалежною і сильною», – додає Марія.

«У відносно мирній Житомирщині, де не ведуться прямі бойові дії, ми щоденно пам’ятаємо і віддаємо шану і повагу нашим військовим. Те, що ми сьогодні бачимо, цю експозицію, духовні цінності, їх перевести в матеріальні у вигляді коштів, які ми отримаємо від реалізації цих робіт і які будуть спрямовані на підтримку ЗСУ», – зазначає заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець.

Задонатити на потреби ЗСУ і придбати ексклюзивні вироби, можна у приміщенні Житомирського лялькового театру. Виставка триватиме до 26 серпня. Всі кошти, виручені з лотів, організатори передадуть на рахунок громадської спілки «Дім ветерана», який і використає їх на купівлю нагальних речей для військових. А по завершенні обіцяють оприлюднити звіт про використання коштів на офіційних сторінках у соцмережах.

Нагадаємо, житомирський волонтер виставив на аукціон футболки відомих футболістів, аби зібрати кошти для ЗСУ.

Матеріал про житомирянок, які створюють унікальні речі, а кошти з їх продажу перераховують на потреби ЗСУ, дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 11 серпня 2022 року в Житомирі зірка українського боксу Денис Берінчик провів відкрите тренування, щоб збирати кошти на допомогу ЗСУ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виставка благодійність ЗСУ збір коштів театр ляльок  
Матеріали по темі