Події

Київська прокуратура передала АРМА асфальтобетонний завод білоруської компанії, який працював у Коростенському районі

6 September 2022, 12:11

Прокуратура передала в Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами три асфальтобетонні заводи білоруських компаній, один із них – у Житомирській області.

Про це 5 вересня повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

«За клопотанням прокурорів Подільської окружної прокуратури міста Києва заарештовано та передано в управління АРМА асфальтобетонні заводи, що належать білоруським компаніям. Вартість переданих активів становить близько 120 млн грн», – йдеться у

Так, слідство встановило, що в місті Києві, а також у Житомирській та Миколаївській областях здійснюють діяльність ряд компаній, які спеціалізуються на виконанні різних видів дорожніх робіт. Кінцевим бенефіціарним власником вказаних компаній є республіка білорусь.

«У межах слідства досліджується діяльність вказаних компаній на предмет привласнення коштів державного бюджету, що виділялись на будівництво, реконструкцію та ремонт автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, з їх подальшою легалізацією та виведенням за кордон, а також можливого фінансування дій, вчинених з метою захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України», – зазначають у прокуратурі.

Під час слідства три асфальтобетонні заводи, які знаходяться у м. Києві, Житомирській та Миколаївській області та належать згаданим компаніям, заарештовано та передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за матеріалами Центрального апарату СБУ.

Зауважимо, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень Житомир.info вдалося знайти ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 16 серпня 2022 року про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, майна, яке належить ТОВ «Спільне Українсько-Білоруського підприємство «Белавтодор-Україна», а саме асфальтобетонних заводів за адресами:
1) м. Київ, вул. Деревообробна, буд. 15-А, 15-Б, (асфальтобетонний завод J-3000);
2) Миколаївська область, Очаківській район, с. Куцуруб, вул. Ольвійська, буд. 3/1, (асфальтобетонний завод ЕСО 3000);
3) Житомирська область, Коростенський район, с. Васьковичі, вул. Заводська, буд. 1, (асфальтобетонний завод MARINI «XPRESS 2500»).

Скриншот з ухвали Подільського районного суду міста Києва від 16.08.2022 року

Як повідомляв Житомир.info, 22 червня 2022 року правоохоронці інформували про викриття схеми ошуканства зі статутним капіталом підприємства та невиплатою заробітної плати у Коростенському районі. Зазначалося, що на майно підприємства білорусі на суму понад 30 мільйонів гривень наклали арешт. У прокуратурі, зокрема, уточнювали, що власники щебеневого заводу із січня цього року не виплачують зарплату, заборгувавши 100 працівникам 4 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура АРМА асфальтобетонний завод білорусь Коростенський район  
Матеріали по темі