Суспільство

Міносвіти визначило перелік предметів, з яких у новому навчальному році буде проведена ДПА

29 September 2022, 16:43

У Міносвіти визначили перелік предметів, з яких проводитиметься Державна підсумкова атестація в 2022/2023 навчальному році.

Про це повідомляє сайт НУШ з посиланням на відповідний наказ міністра освіти Сергія Шкарлета.

Перелік предметів ДПА у 4-му класі (2022/23 навчальний рік)

Випускники, які завершують здобуття початкової освіти складатимуть такі випускні іспити:

 • українська мова;
 • математика;
 • мова національної меншини чи корінного народу (у класах із навчанням або вивченням відповідних мов; складання цього предмета можливе за заявою одного з батьків або опікунів і за рішенням педради).

У МОН нагадують, що, згідно з пунктом 8 статті 12 закону «Про освіту”, ДПА в 4 класі проводиться виключно задля моніторингу якості освіти школи.

Перелік предметів ДПА у 9-му класі (2022/23 навчальний рік)

Випускники базової середньої освіти складатимуть:

 • українську мову;
 • математику;
 • один із цих предметів (за рішенням педради):

– для класів з українською мовою навчання, в яких не вивчається мова національної меншини або корінного народу: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія;

– для класів з навчанням або вивченням мови національної меншини або корінного народу: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова, інформатика, інтегрований курс “Література”, історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Перелік предметів ДПА у формі ЗНО. 11 клас (2022/23 навчальний рік)

Випускники, які завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти) складатимуть іспити у формі зовнішнього оцінювання.

 • українську мову;
 • математику;
 • історію України або іноземну мову;
 • один із предметів на вибір: історію України, іноземну мову, біологію, географію, фізику, хімію;
 • мову національної меншини або корінного народу (на підставі заяви одного з батьків або опікунів і за рішенням педради).

Нагадаємо, 24 березня Освітній центр повідомляв, що Верховна рада України прийняла Закон № 7132 про скасування складання ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022-му році.

Як повідомляв Житомир.info, 8 березня 2022 року пресслужба МОН інформувала про ініціативу стосовно одноразової зміни алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році. Йшлося про скасування в 2022 році ДПА, ЗНО та вступних іспитів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДПА ЗНО іспит екзамен 
Матеріали по темі