Влада

Верховна рада скасувала ДПА, ЗНО та вступні іспити в 2022 році

24 March 2022, 18:12

Верховна рада України прийняла Закон № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022-му році.

Про це 24 березня повідомив Освітній центр Верховної ради України.

«Війна зруйнувала освітній процес, який ще не встиг повноцінно відновитися після пандемії ковіду. У таких умовах скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (складаються при вступі в магістратуру) буде своєрідним заохоченням молоді до навчання в Україні. Це важливо, бо маємо думати про збереження інтелектуального потенціалу (нам ще відбудовувати та розвивати країну після перемоги!)», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що ДПА, ЗНО та інші випробування скасовуються лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. Це вимушений виняток, а не правило.

Проблема, яку вирішує законопроєкт:

• росія воює з усією Україною, не лише з нашою армією. Цивільна інфраструктура, особливо навчальні заклади, зараз під особливою загрозою. Проведення ДПА, ЗНО тощо зайвий раз наражатиме нашу молодь на небезпеку.

• в умовах війни українські заклади освіти не будуть серед найпривабливіших для вступників. Тому скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допоможе зберегти студентський контингент, стимулюватиме до навчання в Україні.

Що змінюється

• Випускники 2021/2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

• Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Нагадаємо, 8 березня 2022 року пресслужба МОН інформувала про ініціативу стосовно одноразової зміни алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році. Йшлося про скасування в 2022 році ДПА, ЗНО та вступних іспитів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДПА ЗНО іспит вступ екзамен абітурієнт ВР 
Матеріали по темі